خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مسلخ‌های وزارت زراعت به سکتور خصوصی واگذار می‌شود

مسلخ‌های وزارت زراعت به سکتور خصوصی واگذار می‌شود

Nov 12, 2018 - 16:47

کابل (پژواک، ۲۱ عقرب۹۷): وزارت زراعت، آبیاری و مالداری می گوید که قرار است مسلخ های ساخته شده توسط این وزارت، به سکتور خصوصی واگذار گردد.

در خبرنامه این وزارت که امروز به آژانس خبری پژواک رسیده، آمده است که وزارت زراعت، آبیاری و مالداری در نشستی که با اشتراک مسئولان وزارت مالیه و تاجران ملی برگزار گردید، پیرامون واگذاری مسلخ‌های اعمار شده به سکتور خصوصی، رأی‌زنی و مشورت شد.

منبع افزوده است که برای اشتراک کننده‌گان این نشست، در مورد استفاده از  مسلخ‌ها، شیوۀ اخذ قرارداد و مشارکت خصوصی و عامه، آگاهی داده شد.

 همچنان در این نشست، تاجران اشتراک کننده، دیدگاه‌های‌شان را در موارد مختلف مطرح کردند.

بر اساس معلومات خبرنامه؛ مسلخ‌های وزارت زراعت، در ولایت‌های کابل، هرات، بلخ و کندز موقعیت دارند که ماه پیش، یکی از مسلخ‌های کابل در منطقه  ریشخور، به بهره‌برداری سپرده شده و کار سه مسلخ دیگر تا چهار ماه آینده تکمیل خواهد شد.

خبرنامه افزوده است که مسلخ ریشخور به صورت معیاری ساخته شده و در هشت ساعت، ظرفیت ذبح ۱۰۰ گاو و ۵۰۰ بز و گوسفند را دارد، هزینه‌ ساخت این کشتارگاه‌ها به ۳۰ میلیون دالر می‌رسد که با آغاز کار آن‌ها، به صورت مستقیم برای دو هزار و ۳۰۰ تن فرصت کاری به شکل مستقیم فراهم می‌شود.

منبع خاطر نشان کرده است که ساخت مسلخ‌ها، از پروژه‌های بزرگ و زیربنایی وزارت زراعت است که نزدیک به نُه سال کار آن متوقف بوده و با آغاز رهبری نصیراحمد درانی در وزارت زراعت، کار این پروژه دوباره شروع شد.

وزارت ياد شده، يادآورى کرده است که درآمد سالانه هر یک از این مسلخ‌ها، یک میلیون دالر خواهد بود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement