خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در پیوند به محاصرۀ ولسوالی چهارسدۀ غور، حکومت متهم به بی پروایی شد

در پیوند به محاصرۀ ولسوالی چهارسدۀ غور، حکومت متهم به بی پروایی شد

Nov 13, 2018 - 16:57

فیروزکوه(پژواک، ٢٢ عقرب ٩٧): شماری از باشنده گان غور، در اعتراض به محاصره ولسوالی چهارسده این ولایت از سوی مخالفین مسلح، حکومت را متهم به بی پروایی کردند.

ده ها معترض، صبح امروز با اجتماع در چوک مرکزی این ولایت گفتند که از بی توجهی حکومت، ولسوالی چهارسده از ٣٨ روز به این سو در محاصره مخالفین مسلح قرار دارد.

آنان گفتند که‌ اگر حکومت هرچه عاجل به این ولسوالی توجه نکند، این ولسوالی به دست گروه طالبان سقوط می ‌کند.

محمد وزیر نورانی یکی از این معترضین گفت: «اگر دولت به زودترین وقت اقدامات لازم انجام ندهد، بالاخره فاجعۀ بزرگ انسانی بر نیروهای امنیتی رخ می دهد و اگر تامین امنیت ولسوالی چهارسده به شکل منظم گرفته نشود، ما شاهد سقوط ولسوالی های متعدد یکی پی دیگرخواهیم بود.»

عبدالبصیر قادری عضو شورای ولایتی غور نیز وضعیت این ولسوالی را نگران کننده خواند و مقام های حکومت را به بی توجهی متهم کرد.

موصوف افزود: «مقامات مرکزی، نه صدای مردم و نه هم مسئولان محلی این ولایت را شنیده است.»

مل پاسوال شاه آغا شتاب قوماندان امینه غور گفت: «صبح امروز مواضع طالبان از سوی هلیکوپترهای اردوی ملی هدف قرار داده شد، که در آن هشت طالب کشته شدند و سه تن دیگر آنان زخم برداشتند.

چهارسده یکی از ولسوالی های مهم در شمال غور است، که با ولایت های سرپل و فاریاب مرز مشترک دارد و در صورت سقوط این ولسوالی، مرکز غور نیز با خطر ناامنی رو به رو می شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement