خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

یک مرکز پروسس و بسته‌ بندی زعفران افغانستان در هرات ساخته شد

یک مرکز پروسس و بسته‌ بندی زعفران افغانستان در هرات ساخته شد

Nov 14, 2018 - 18:09

هرات(پژواک، ۲۳ عقرب۹۷): یک مرکز پروسس و بسته بندی زعفران، با سرمایه گذاری حدود دو میلیون دالر و ایجاد اشتغال برای ٧٠٠ زن، از سوی یک تاجر افغان در هرات گشایش یافت.

عبدالصبور رحمانی رئیس زراعت، آبیاری و مالداری ولایت هرات، امروز در مراسمی که به این مناسبت در هرات تدویر یافته بود، گفت که مرکز متذکره، گل زعفران را از دهاقین زعفران­کار خریداری و سپس آن را پروسس و بسته بندی کرده و به خارج از کشور صادر می کند.

موصوف افزود که در گام نخست، امسال ۶۰۰ کیلوگرام زعفران از دهاقین زعفران‌کار خریداری و پس از پروسس و بسته بندی به خارج از کشور صادر شده است.

وی گفت: «امروز بزرگترین مرکز پروسس زعفران در افغانستان را افتتاح می کنیم.»

رحمانی تاکید کرد که مرکز پروسس زعفران، یک مرجع مشخص برای زعفران­کاران است تا گل زعفران خود را بدون سرگردانی به این مرکز آورده و به قیمت بازار به فروش برسانند.

حاجی قاسم الکوزی مسئول مرکز یادشده گفت که با سرمایه گذاری حدود دو میلیون دالر، این مرکز را ایجاد کرده است.

خانم هایی کارگر در این مرکز می گویند که ایجاد این مرکز، زمینۀ کار را برای زنان زیادی که نفقه خانواده شان را برعهده داشتند، برابر ساخته است.

زهرا یکی از خانم های کارگر در این مرکز گفت: «ما بسیار خوشحال هستیم که زمینۀ کار برای ما مساعد شده و می توانیم به خانوادۀ خود لقمه نانی تهیه کنیم.»

مرکز پروسس و بسته بندی زعفران، در حالی گشایش یافته است که زعفران­کاران از کاهش ۵۰ درصدی قيمت زعفران و واردات زعفران از ایران به بازار هرات، ابراز نگرانی می کنند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement