خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

غنى : هر قدمی که در خصوص صلح برداشته می شود بر مبنای مشورت خواهد بود

غنى : هر قدمی که در خصوص صلح برداشته می شود بر مبنای مشورت خواهد بود

Nov 15, 2018 - 18:00

کابل (پژواک، ٢٤ عقرب ٩٧): رئیس جمهور غنی ميگويد، هر قدمی که در خصوص صلح برداشته می شود، بر مبنای مشورت خواهد بود.

در خبرنامه اى که از سوى ارگ به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور به سلسلۀ نشست های مشورتی در رابطه به صلح، بعد از ظهر امروز باشورای انسجام جمعیت اسلامی افغانستان دیدار کرد.

منبع افزوده است که در این دیدار که در قصر گلخانۀ ارگ انجام شد، در رابطه به فعالیت های شورای عالی صلح، ترکیب هیات مذاکره کننده با درنظرداشت شرایط جدید، مشوره در باره ایجاد بورد مشورتی صلح که از نمایندگان احزاب سیاسی، جامعۀ مدنی و ۳۴ ولایت افغانستان تشکیل می شود و بحث روی تشکیل کمیته های مختلف در صورت آغاز مذاکرات، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

منبع مى نويسد که در این دیدار سید اکرام الدین، غلام فاروق مجروح، رازمحمد دلیلی و انجنیر عبدالرحیم به نمایندگی از شورای انسجام جمعیت اسلامی افغانستان صحبت کردند و ضمن حمایت از تلاش های صلح و استقبال از اقدام رئیس جمهور در خصوص ایجاد بورد مشورتی صلح، گفتند که باید از ظرفیت های شورای عالی صلح و جریان های فعال سیاسی کار گرفته شود.

آنان برعلاوۀ تاکید بر مشارکت همۀ جانبه در این پروسه، خاطرنشان کردند که ترکیب بورد مشورتی صلح باید فراگیر باشد.

در مقابل، رئیس جمهور غنی ضمن تشکر از حضور آنان گفت که حکومت بر اساس اجماع مردم افغانستان کار می کند و هر قدمی که در خصوص صلح برداشته می شود، بر مبنای مشورت خواهد بود.

رئیس جمهور تاکید کرد که سلسلۀ مشورت ها با اقشار مختلف مردم افغانستان ادامه دارد و بعد از انسجام و توحید، نتایج آن با همه شریک خواهد شد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan