خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ازکشته شدن ٦٩ مخالف دولت خبرداده شد

ازکشته شدن ٦٩ مخالف دولت خبرداده شد

Nov 16, 2018 - 10:49

کابل(پژواک،۲۵عقرب۹۷):وزارت دفاع ملی از کشته و زخمی شدن ۸۴تن از مخالفین مسلح دولت در ۱۴ولایت در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

در خبرنامه  اى مطبوعاتی اين وزارت که امروزمنتشر و کاپی آن به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، آمده است که نیروهای دفاعی کشور طی ۲۴ساعت گذشته ۱۲عملیات مشترک تهاجمی و تصفیوی، ۹۷عملیات خاص کوماندویی و ۱۵ ضربه هوایی را به منظور از بین بردن لانه های مخالفین مسلح دولت و رفع تهدیدات ایجاد شده درنقاط مختلف کشور راه اندازی کرده است.

منبع می افزاید که در جریان عملیات یاد شده ۶۹ تن از مخالفین مسلح دولت کشته و ۱۵ تن دیگر آنها مجروح شده اند.

 بنابر معلومات دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع ملی، این عملیات ها در ولایات  لغمان، ننگرهار، پکتیکا، غزنی، پکتیا، میدان وردک،کندهار،ارزگان،فراه،غور، تخار، فاریاب هلمند و نیمروز راه اندازی گردیده است.

در خبرنامه تصریح شده است که ۱۹تن ازمخالفین مسلح دولت در ولسوالی زرمت ولایت پکتیا، ‍۱۶تن در ولسوالی چهار صده ولایت غور، ۷ تن در ولسوالی نوزاد هلمند، ۶ تن در ولسوالی پشترود فراه و ۶ تن در ولسوالی پچیراگام ننگرهار کشته شده است .

منبع نگاشته است که چهار تن از مخالفین مسلح دولت در میدان شهر مرکز ولایت میدان وردک، چهار تن در شهر ترینکوت مرکز ارزگان، سه تن در ولسوالی خوشامند پکتیکا، دوتن در مرکز ولایت غزنی و دوتن در ولسوالی پشتونکوت فاریاب کشته شده اند .

در خبرنامه آمده است که پنج تن از مخالفین مسلح دولت در لسوالی پشت رود فراه، سه تن در ترینکوت مرکز ارزگان، دو تن در ولسوالی خوشامند پکتیکا، چهار تن در غزنی و یک تن در ولسوالی پشتونکوت ولایت فاریاب زخمی شده اند.

منبع می گوید که مقدار زیاد سلاح ، مهمات و مواد انفجاریه نیز در جریان عملیات ها کشف و بدست آمده است.

اما گروه طالبان تاکنون در مورد اظهار نظر نکرده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement