خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تا دوسال آینده تعمیر دوصد مکتب در فاریاب اعمار می گردد

تا دوسال آینده تعمیر دوصد مکتب در فاریاب اعمار می گردد

Nov 16, 2018 - 12:41

ميمنه (پژواک، ٢٥عقرب٩٧):والی فاریاب در مراسم تهداب گذاری تعمیر دو باب مکتب دخترانه در شهر میمنه گفت که تا دو سال آینده ۲۰۰ مکتب در نقاط مختلف این ولایت اعمار خواهد شد.

 نقيب الله فایق والى فارياب افزود که اعمار٢٠٠ مکاتب تا دوسال آينده بر بنیاد تعهد رهبری اداره مرکزی به حمایت جامعه جهانی به افغانستان است که مطابق پلان اتخاذ شده عملی خواهد شد.

 وی ضمن قدر دانی از کمک های کشور ناروی در عرصه باز سازی بخصوص مکاتب در فاریاب تصریح کرد که، ساختمان ۱۱ مکتب سال گذشته به حمایت مالی ناروی آغاز گردیده بود به بهره برداری سپرده شدند و امروز سنگ تهداب  مکاتب نسوان ده سیدان و نسوان کارته صلح از پروژه های جدید آن کشور است که توسط موسسه دارت آغاز یافت.

انجنیر محمد سلیم کوهی مسوول موسسه دارت به پژواک گفت که، تعمیر نسوان کارته صلح ۱۳ صنف درسی به شمول اداری با موبل و فرنيچر، چاه آب و ترمیم دیوار احاطه بیش از ۱۶ نیم میلیون افغانی هزینه دارد و تعمیر نسوان ده سیدان ۸ صنفی درسی همراه با ترمیم دیوار احاطه و تجهیزات حدود ۱۲ نیم میلیون افغانى مصرف بر می دارد که هر دومکتب در دوطبقه بشکل پخته و اساسی اعمار می گردد.

ياسین ارسلان معاون ریاست معارف فاریاب به پژواک گفت که شاگردان مکاتب نسوان ده سیدان و نسوان کارته صلح از ناحیه صنفوف درسی با مشکلات زیاد روبه رو بودند تعدادى زياد ازشاگردان در زیر خيمه ها در سرما و گرما مصرف درس هستند که با تکمیل کار ساختمانی مکاتب مشکلات شان تا اندازه کاسته می شود.

 به گفته او، در سطح فاریاب ۵۵۵ باب مکتب وجود دارد که هنوزهم بیش از ۲۴۰ باب آن فاقد تعمیرمی باشند.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement