خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

امتحانات سالانۀ مکاتب مناطق سردسیر به تعویق افتاد

امتحانات سالانۀ مکاتب مناطق سردسیر به تعویق افتاد

Nov 17, 2018 - 16:51

کابل(پژواک،۲۶عقرب۹۷): وزارت معارف مى گويد که امتحانات سالانۀ ولايات بامیان، دایکندی، ارزگان، غور و پنجشیر؛ به تاريخ اول قوس و از ساير ولايات سردسير به شمول کابل، به تاريخ ١٥ قوس آغاز مى گردد.

در خبرنامه مطبوعاتی این وزارت که به آژانس خبری پژواک رسیده، آمده است که وزارت معارف اين تصميم را به دليل اتخاذ نمود که در جريان سال تعليمى روان، رخصتى هاى متعدد وجود داشت و نصاب تعليمى تکميل نشده است.

منبع نوشته است که  امتحان سالانه مکاتب ولایات بامیان، دایکندی، ارزگان، غور و پنجشیر؛ از ۲۵ عقرب تا ۳۰ عقرب و از مکاتب متوسطه و لیسه هاى اين ولايات، از اول قوس تا ۱۵ قوس مى باشد.

در خبرنامه آمده است که امتحانات سالانه مکاتب ابتداييه سایر ولایات سردسیر به شمول کابل، به تاريخ  اول تا ١٥ قوس و از مکاتب متوسطه و ليسه هاى اين ولايات، از۱۵ قوس تا آخر قوس ادامه خواهد داشت.

اين درحالى است که در سال هاى قبلى، در ولايات سردسير کشور امتحانات دوره ابتدايى از ٢٠ عقرب تا آخر برج عقرب و امتحانات دوره متوسطه و ابتداييه به تاريخ اول قوس آْغاز و تا آخراين ماه ادامه مى يافت.

شمارى از خانواده ها در شهر کابل، از سردى هوا در شهر کابل شاکى اند و مى گويند که نبايد عدم تکميل نصاب، بهانۀ براى تاخير امتحانات شاگردان مکاتب مناطق سردسير تلقى گردد؛ اين مشکل حکومت و وزارت معارف است نه از خانواده ها .

ذکيه ابراهيمى باشنده قلعه زمان خان شهرکابل  به پژواک گفت: «امسال نسبت به سال هاى قبل، هوا سردتر است و همين حالى دخترکم که صنف سه است، مريض شده هر روز دواى ريزش وگلو دردى مى خورد.»

وى  افزود که دخترش در ليسه نسوان قلعه زمانخان، در يک صنف زير خيمه درس مى خواند.

ماريا صديقى باشنده حصه اول خيرخانه نيز اظهار نگرانى کرد و گفت: «اگر نصاب تکميل نشده، مطمينا تا ده يا ١٥ روز ديگه تکميل نميشه، نبايد وزارت معارف خانواده ها را با مشکل مواجه کند؛ همين حالا اکثريت اطفال مريض شده اند.»

وى نيز از وزارت معارف خواست که در تصميم خود تجديد نظر کند و در آينده در مواقع رخصتى محتاط باشد؛ تا از عدم تکميل نصاب تعليمى متاثر نشود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement