خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رئیس ارکان نیروهای سرحدی به ظن فساد محاکمه میشود

رئیس ارکان نیروهای سرحدی به ظن فساد محاکمه میشود

Nov 18, 2018 - 17:56

مزار شريف (پژواک، ٢٧ عقرب ٩٧): قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال میگوید که جنرال حسیب قریشی قوماندان اسبق نظم عامه در بلخ، به ظن دست داشتن در فساد محاکمه میشود.

جنرال حسیب قریشی، در این اواخر به حیث رئیس ارکان قوماندانی نیروهای سرحدی وزارت دفاع ملی به وظیفه گماشته شده بود.

او قبل از این، در چوکی قوماندانی لوای پنجم نظم عامه در ولایت بلخ ایفای وظیفه میکرد و از جمله دوستان نزدیک عطامحمد نور محسوب میشود.

زمانیکه محمد اشرف غنی فرمان برکناری عطامحمد نور را صادر کرد؛ جنرال قریشی از جمله دو قوماندانى بود که از فرمان رییس جمهور نافرمانی کرده بود.

حنیف رضایی سخنگوی قول اردوى ۲۰۹ شاهین در شمال، امروز به آژانس خبری پژواک گفت که بالای جنرال قریشی اتهامات بزرگ فساد موجود است و به محکمه راجع شده است.

موصوف افزود که بر او ضمن فروش موترهای زرهی و نگهداری آن در خانه، اعاشه و اباتۀ نیروهای امنیتی اتهامات دیگر فساد نیز موجود است.

رضایی گفت که در کابل به وی گفته شده بود تا به څارنوالی خاص قول اردوى شاهین، حاضر و در مورد اتهامات توضح بدهد.

سخنگوی قول اردوى شاهین گفت که جنرال قریشی، امروز در محکمه اشتراک کرد و به اتهامات پاسخ داد.

وی افزود که اگر جنرال قریشی بیگناه ثابت شد، دوسیه اش به پایان خواهد رسید و اگر اتهامات بالایش ثابت شد، با برخورد قانونی رو بر رو خواهد شد.

از سوی دیگر در یک مکتوب نوشته شدۀ قول اردوى شاهین، امروز آمده است که رییس جمهور به قوماندانی قول اردو وظیفه داده بود که در مورد لوای هفتم نظم عامه بررسی کنند.

 منبع افزوده است که مطابق به رهنمایی های رییس جمهور، باید در مورد جنرال قریشی بررسی صورت گیرد و تحت تعقیب عدلی و قضایی قرار داده شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement