خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ناروى از مذاکرات صلح به رهبرى افغانستان حمايت کرد

ناروى از مذاکرات صلح به رهبرى افغانستان حمايت کرد

Nov 18, 2018 - 19:14

کابل (پژواک، ٢٧عقرب٩٧): وزیرخارجۀ ناروی مى گويد که کشورش منحیث همکار استراتیژیک، در کنار حکومت و مردم افغانستان باقی خواهد ماند.

 به نقل از خبرنامۀ ارگ که کاپى آن به آژانس خبرى پژواک رسيده، محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، عصر امروز خانم این اریکسن سواید وزیر امور خارجۀ ناروی را در قصر گل‌خانۀ ارگ، به حضور پذیرفت.

دراین دیدار وزیر خارجۀ ناروی، برگزاری موفقانۀ انتخابات ولسی جرگه را به رئیس جمهور و مردم افغانستان تبریک گفت.

اين مقام بلند پايه کشورناروى افزود که کشورش، از مذاکرات صلح بین الافغانی به رهبری و مدیریت افغان ها حمایت می کند و به هر گونه همکاری در این راستا آماده است.

 وی همچنان ياد آورشد که جهت اشتراک در کنفرانس ژنیو که در بارۀ افغانستان در کشور سویس برگزار می گردد، آمادگی همه جانبه دارد.

در مقابل رئیس جمهور غنی، ضمن خوش آمدید به وزیر خارجۀ ناروی، از همکاری آن کشور به افغانستان در عرصه های مختلف و حمایت از مذاکرات صلح بین الافغانی، تشکر کرد.

رئیس جمهورخاطرنشان کرد: "افغانستان که ظرفیت تولید انرژی قابل تجدید را دارد، علاقمند است که از تجارب ناروی دراین عرصه و همچنان آموزش های حرفوی، مستفید گردد."

وزیر خارجۀ ناروی، درادامه صحبت هايش گفت که کشورش ضمن همکاری در عرصه های مختلف با افغانستان، آماده است تا تجارب خویش را در زمینه های انرژی قابل تجدید و آموزش های حرفوی نیز شریک سازد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement