خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزير تحصيلات عالى در پيوند به رويداد پوهنتون کابل استجواب مى شود

وزير تحصيلات عالى در پيوند به رويداد پوهنتون کابل استجواب مى شود

Nov 18, 2018 - 14:43

کابل (پژواک، ٢٧ عقرب ٩٧): مشرانوجرگه، هفتۀ آينده وزير تحصيلات عالى کشور را استجواب مى کند تا در مورد نزاع روز پنجشنبه گذشته در پوهنتون کابل وضاحت دهد. 

به اساس گزارش خبری پژواک، روز پنج شنبه گذشته در پی مشاجره لفظی میان دو محصل در طعام خانه لیلیه پوهنتون کابل، نزاع ميان محصلين به وقوع پيوست که در نتیجه یک محصل کشته و دو تن دیگر زخمى شدند.

برخى محصلين گفته اند که اين نزاع، بر سر اختلاف ديدگاه ها در مورد جنگ در ولسوالى هاى مالستان و جاغورى ولايت غزنى رخ داده است.

پولیس کابل، از بازداشت ۳۵ محصل در پيوند به اين رويداد خبر داده و گفته اند که تحقیقات در اين مورد ادامه دارد.

در نشست امروز مشرانوجرگه، روی اين موضوع بحث شد.

گل احمد اعظمی نماینده مردم فراه در این جرگه گفت که دامن زدن به تعصبات قومی، زبانی، سمتی و مذهبی در نهاد های تحصیلی قابل قبول نیست و باید جلو تعصبات در نهادهای تحصیلی گرفته شود.

اوبدون ارایه جزییات، استخبارات کشورهای منطقه را به دامن زدن به اختلافات قومی و مذهبی در پوهنتون کابل متهم کرد و گفت که در نزاع روز پنجشنبه نیز استخبارات منطقه دست داشتند.

صفی الله هاشمی نماینده مردم سمنگان در این جرگه گفت که رخداد روز پنجشنبه در پوهنتون کابل تاثربار است و بايد وزیر تحصیلات به جرگه فراه خوانده شود تا در مورد وضاحت دهد.

او  افزود که افغان ها به وحدت و همبستگی نیاز دارند و موفقيت آنها در وحدت آنها است.

محمد رحیم حسنیار نماینده مردم غزنی در این جرگه؛ ضمن تاکید بر استجواب وزیر تحصیلات عالی گفت: «دراین رویداد (رخداد روز پنجشنبه) پروگرام های پیدا و پنهان وجود دارد و باید وزیر تحصیلات عالی در اين مورد برای نماینده گان مردم وضاحت بدهد.»

شماری ازاعضای دیگر این جرگه نیز در پيوند به رويداد روز پنجشنبه در پوهنتون کابل، خواستار استجواب نجیب الله خواجه عمری وزیر تحصیلات عالی به نشست عمومی این جرگه شدند.

فضل هادی مسلمیار رییس مشرانوجرگه، نزاع ميان محصلین و دامن زدن به اختلافات قومی و مذهبی در پوهنتون کابل را خطرناک  و تاسف بار خواند و گفت که این قضیه نیاز به بررسی جدی دارد.

وی گفت که برعلاوه استجواب وزیر تحصیلات عالی، یک هیئت این جرگه، رویداد پنجشنبه گذشته را بررسی خواهد کرد.

سرانجام اعضای جرگه فیصله کردند تا وزیر تحصیلات عالی در پيوند به اين رويداد، هفته آینده به این جرگه فراخوانده شود.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement