خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

۱۵عضو داعش در ننگرهار به روند صلح پیوستند

۱۵عضو داعش در ننگرهار به روند صلح پیوستند

Nov 18, 2018 - 16:37

جلال آباد (پژواک، ۲۷عقرب ۹۷): مسئولین ولایت ننگرهار می گویند که با تلاش های اداره امنیت ملی، ۱۵ عضو داعش با سلاح های دست داشتۀ شان به روند صلح پیوستند.

افراد یادشدۀ داعش گفتند بعد از آن که مظالم گروه داعش را بر افراد ملکی مشاهده کردند، روابط خود را با این گروه قطع نمودند.

اعضای ذکره شدۀ داعش، به تاریخ ۲۷ عقرب، درصحن ریاست امنیت ملی با روند صلح یکجا شده و از فعالیت های ضد دولت منصرف شدند.

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار، درمورد پیوستن افراد متذکره گفت که با تلاش های امنیت ملی، امروز پانزده فرد مسلح داعش به روند صلح پیوستند.

موصوف علاوه کرد که افراد مسلح یکجاشده؛ در ولسوالی های نازیان، اچین، هسکه مینه و کوت، فعالیت های ضد دولت را انجام می دادند و اکنون با اسلحه و مهمات شان با دولت یکجا شدند.

به قول خوگیانی، افراد مسلح پیوسته با دولت؛ بعد از آن راه صلح را گزیدند که درعملیات راه اندازی شده در ولسوالی نازیان علیه داعش پیشرفت صورت گرفت و ساحه فعالیت آنها ضیق شد.

موصوف علاوه کرد که چند روز پیش ازاین هم، ۹ فرد داعش که همه اتباع خارجی بودند، به روند صلح پیوستند که چند روز بعد درکابل به رسانه ها نشان داده شدند.

ازجانب دیگر افراد پیوسته به روند صلح می گویند که روا داشتن مظالم از سوی گروه داعش بر افراد ملکی و کشتار افراد بی گناه، آنها را وا داشت تا با پروسه صلح بپیوندند.

بنگ گل یکتن از موسفیدان که سال ها درصفوف داعش علیه دولت جنگیده، گفت برایش ذهنیت داده شده بود که حکومت افغانستان و تمام حامیانش مرتد اند و در برابر آنها جهاد جایزاست.

موصوف افزود که این گروه بر افغان های بی گناه هم ترحم نمی کرد و حتی به تخریب سرک ها، پل ها و اماکن عامه دیگر نیز مبادرت می ورزیدند که اعمال آنها سبب پیوستن ایشان به روند صلح گردید.

درعین حال، عبیدالله شینواری معاون شورای ولایتی ننگرهار، پیوستن افراد متذکره را درعمران کشور مهم تلقی نمود و یاددهانی کرد که برای بهبود وضعیت، بدون صلح راه دیگر وجود ندارد.

 گروه داعش تاکنون درمورد ابراز نظر نکرده است.

قابل ذکراست که طی پنج ماه گذشته در ننگرهار، ۲۱۵ عضو داعش و طالب مسلح با روند صلح یکجا شده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement