خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

اولين نشست سازمان همکاری و توسعۀ اقتصادی در باره افغانستان در پاريس برگزار شد

اولين نشست سازمان همکاری و توسعۀ اقتصادی در باره افغانستان در پاريس برگزار شد

Nov 19, 2018 - 18:58

کابل (پژواک، ٢٨ عقرب ٩٧): داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرائیه، امروز در نخستین نشست سازمان همکاری و توسعۀ اقتصادی در باره افغانستان در پاريس صحبت نمود.

اين مطلب در خبرنامه اى که از سوى رياست اجرائيه به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، بيان شده است.

داکتر عبدالله امروز (دوشنبه ۲۸ عقرب) برای اشتراک در نشست اروپایی- آسیایی سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) وارد پاریس گردید.

منبع افزوده است که در این نشست، سازمان گزارش و ارزیابی خویش را تحت عنوان «تقویت توسعۀ بخش خصوصی و سیاست‌های کار‌آفرینی» در افغانستان، در حضورداشت اعضای اروپایی- آسیایی این سازمان ارایه کرد.

منبع نوشته است که در قدم نخست، رییس این سازمان و مسئولین آن، تشریف آوری رییس اجراییه کشور را در این نشست خیر مقدم گفته و دیدگاه‌های خویش را در باره وضعیت بخش خصوصی در افغانستان و همکاری‌های سازمان برای افغانستان ارایه کردند.

رییس اجرائیه کشور، صحبت‌های خویش را تحت عنوان اولویت‌های اصلاحاتی افغانستان و چشم‌انداز روابط با سازمان همکاری‌ و توسعۀ اقتصادی و تقویت توسعۀ بخش خصوصی و سیاست‌های کار‌آفرینی ارایه کرد.

سپس وزیر اقتصاد کشور دکتور مصطفی مستور در باره «مرور همتای افغانستان: تقویت توسعه بخش خصوصی و سیاست‌های کار‌آفرینی» دیدگاه‌های رسمی کشور را ارایه کرد.

 در بخش دیدگاه‌ها و نظریات؛ اعضا پرسش‌ها و دیدگاه‌های خویش را مطرح ساختند که از سوی وزیر اقتصاد و مشاور ریاست جمهوری، به آن‌ها پاسخ داده شد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement