خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزارت دفاع: ولسوالی های جاغوری و مالستان از وجود طالبان تصفیه شد

وزارت دفاع: ولسوالی های جاغوری و مالستان از وجود طالبان تصفیه شد

Nov 19, 2018 - 19:36

 شهرغزنی (پژواک، ۲۸ عقرب ۹۷): وزارت دفاع ملی می گوید که ولسوالی های جاغوری و مالستان از وجود طالبان پاک شده؛ اما از جانب دیگر طالبان می گویند که برخی مناطق ولسوالی های متذکره را با وساطت متنفذین قومی رها کرده اند.

جاوید غفور سخنگوی وزارت دفاع ملی، به تاریخ ۲۸ عقرب، به آژانس خبری پژواک گفت که تحت قیادت لوی درستیز، همه مناطق ولسوالی های جاغوری و مالستان از وجود طالبان پاک شده است.

موصوف افزود: "در هر دو ولسوالی متذکره، دو تولی ازنیروهای منطقوی ایجاد خواهد شد و در زیر چتر قول اردوی ۲۰۳ تندر فعالیت خواهد کرد."

 موصوف گفت که برای ایجاد این نیروی محلی، هیئتى به منطقه اعزام شده و امور جلب و جذب را آغاز نموده است.

همچنان حسین باشنده منطقه انگورى ولسوالی جاغوری، به پژواک گفت: "درمناطقى که قبلاً طالبان وجود داشتند، اکنون نیروهای دولتی درآن مستقراند و جنگ پایان یافته است."

همچنان محمدعارف نوری سخنگوی والی غزنی گفت که درمالستان و جاغوری، بسا مناطق از وجود طالبان پاک شده؛ اما در برخی مناطق هنوز هم عملیات ادامه دارد.

اما ازجانب دیگر، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان، به پژواک گفت که طالبان برخی ساحات جاغوری و مالستان را با پادرمیانی سران قومی ترک کرده اند.

مجاهد افزود که طالبان، این کار را به میل خود انجام داده اند.

قابل ذکراست که طالبان مسلح، چند روز پیش بعد از ١٧ سال، بر ولسوالی های مالستان و جاغوری حمله کردند که واکنش شدید حکومت، سران سیاسی و مردم را در پی داشت.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement