خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

امروز دوازدهم ربیع الاول میلاد پر میمنت حضرت محمد (ص) است

امروز دوازدهم ربیع الاول میلاد پر میمنت حضرت محمد (ص) است

Nov 20, 2018 - 11:18

کابل(پژواک، ۲۹ عقرب۹۷): از دوازدهم ربیع الاول که مصادف با میلاد پر سعادت حضرت محمد مصطفی (ص) پیامبر بزرگوار دین مقدس اسلام است، امروز در جهان به شمول افغانستان گرامی داشت به عمل می آید.

حضرت محمد (ص) بن عبدالله در دوازدهم ماه ربیع الاول سال ٥٧٠ میلادی، حدود ١٤٤٠ سال قبل از امروز در مكه معظمه، در سرزمين حجاز (عربستان سعودى كنونى) در قبیلۀ بنی هاشم از مادری به نام آمنه دختر وهب زاده شد.

از حضرت محمد (ص) در تورات و برخى كتب آسمانى «احمد» ناميده شده و مادرش نیز پيش از نامگذارى فرزندش توسط عبدالمطلب به محمّد، وى را «احمد» ناميده بود.

اکثر مسلمانان و کشورهای اسلامی این روز را جشن می ‌گیرند و به خاطر تولد او به شادمانی پرداخته، اين روز پُر ميمنت را با ختم هاى قران مجيد، خيرات و صدقات تجليل مى کنند.

به همین مناسبت و به خاطر گرامی داشت هر چه بهتر از این روز، در افغانستان رخصتی عمومی می باشد.

علماى اسلام در اين روز در مورد سيرت و زنده گى حضرت محمد (ص) معلومات می دهند و مردم را به پيروى سنن اين پيشواى اسلام دعوت می کنند.

حضرت محمد مصطفی (ص) بیش از ١٤٠٠ سال قبل زمانی چشم به جهان گشود که جهل و نادانی به اوج رسیده بود و مردم به کار های نادرست مصروف بودند.

حضرت محمد (ص) که از کودکی به داشتن اوصاف نیک مشهور بود در سن چهل سالگی به پیغمبری مبعوث گردید و تا پایان عمرش مردم را به خدا پرستی، اخلاق نیکو و کار های خوب دعوت کرد.

پیغمبر بزرگوار اسلام ٦٣ سال زنده گی کرد و برای امت اش به خاطر زنده گی بهتر احکام اسلام را بیان کرد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement