خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزارت داخله بر رعايت قانون و مسالمت آمیز بودن تظاهرات تاکيد کرده است

وزارت داخله بر رعايت قانون و مسالمت آمیز بودن تظاهرات تاکيد کرده است

Nov 25, 2018 - 18:26

کابل (پژواک، ٤ قوس ٩٧): وزارت داخله، از همه شهروندان کشور خواسته است که با رعایت قانون و مسالمت آمیز بودن تظاهرات، از هر گونه اغتشاش و آشوب که سبب تحمیل خسارات به دارایی های عامه گردد، جداً خود داری نمايند.

اين اظهارات در اعلاميه اى که از سوى اين وزارت نشر شده، بيان گرديده است.

ده ها تن از باشنده های غرب کابل، در پى بازداشت قوماندان علی پور، از فرماندهان خیزش مردمی در ولایت میدان وردک از سوى حکومت، با برپايى تجمع اعتراضى خواستار آزادى بدون قيد و شرط على پور شدند.

شماری از ساکنان غرب کابل، در حوزه ۱۸ و ۱۳ با برپایی تجمع اعتراضی از ارگ ریاست جمهوری افغانستان خواسته‌اند که "فرمانده علیپور" را آزاد کند.

در اعلاميه وزارت امور داخله، آمده است که تظاهرات مسالمت آمیز مطابق قوانین و آزادی های مدنی، فردی حق هر شهروند است. پولیس ملی مطابق قانون مسئولیت دارد تا امنیت تظاهرات و تجمعات از قبل هماهنگ شده و پیش بینی شده شهروندان، احزاب و جریان های سیاسی- مدنی را فراهم کند.

منبع افزوده است؛ طوری که در این اواخر مشاهده می شود، شماری از شهروندان کابل بدون هماهنگی قبلی با ارگان های امنیتی به ویژه پولیس ملی، دست به تظاهرات می زنند که در مواردی با توجه به آسیب پذیر بودن این نوع حرکت ها، واقعات ناگواری رخ می دهد و سبب می شود تا فضای اعتماد میان پولیس و مردم خدشه دار شود.

منبع علاوه کرده است که از این رو وزارت امور داخله افغانستان، از همه شهروندان کشور می خواهد که با رعایت قانون و مسالمت آمیز بودن تظاهرات، از هر گونه اغتشاش و آشوب که سبب تحمیل خسارات به دارایی های عامه گردد، جداً خود داری نموده و در تمامی حالات با پولیس ملی همکار باشند.

وزارت داخله تصريح کرده است که در صورت بروز هر گونه تخطی و تجاوز به جان و مال مردم، پولیس ملی وظیفه خود می داند تا با متخلفین برخورد قانونی و جدی نماید.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking