خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

استفاده از مواد سوخت بی کیفیت و دودزا باعث آلوده گی هوا می شود

استفاده از مواد سوخت بی کیفیت و دودزا باعث آلوده گی هوا می شود

Nov 28, 2018 - 17:53

کابل (پژواک، ٧ قوس ٩٧): کمیسیون عالی جلوگیری از آلودگی هوا، با آغاز فصل سرما به باشنده گان کابل توصیه می کند که برای گرمایش منازل در زمستان، از مواد سوختی پاک و کم دود استفاده کنند.

شاه زمان میوندی رییس عمومی اداره محیط زیست، امروز در نشستی که به اشتراک اعضای کمیسیون یادشده در کابل صحبت می کرد، گفت که آلودگی هوا دشمن خاموش برای صحت انسان و دیگر موجودات زنده به شمار می رود.

وی عوامل این آلودگی ها را تراکم بیش از حد نفوس، استفاده از زغال سنگ، چوب و تیل بی کیفیت، موجودیت سرک های خامه، فابریکه های صنعتی، داش های خشت پزی دانست.

او گفت که برای جلوگیری از استفاده بی رویۀ مواد یادشده و کنترول بازار، کمیسیون عالی جلوگیری از آلوده گی هوا متشکل از نهادهای ذیربط ساخته شده است.

او افزود که شهروندان کابل، برای جلوگیری از آلودگی هوا باید در فصل سرما از مواد سوختی پاک و کم دود استفاده کنند.

انجنیر عزت الله صدیقی معین پالیسی اداره ملی حفاظت محیط زیست گفت که برای جلوگیری از آلودگی هوا، ترافیک باید از داخل شدن موتر هايی که از تیل آلوده استفاده می کنند جلوگیری کند، قیمت گاز و مواد نفتی باید ثابت نگهداشته شود و برق دوامدار تامین گردد.

به گفته او، جلوگیری از سوختاندن زغال سنگ تصفیه ناشده، بر کاهش آلوده گی هوا در فصل سرما کمک می کند.

وکیل ناصری رییس عملیاتی شرکت برشنا در این نشست گفت: «هر چند فشار بالای برق در فصل سرما زیاد است؛ اما ما تلاش می ورزیم تا در جاهايی که مواد محروقاتی آلوده مصرف می شوند، برق دایمی را تامین نماییم.»

وی اطمینان داد که  گرفتن پروژه های بزرگ  در را ه است و کوشش می شود تا به جای استفاده از مواد محروقاتی مضر برای شهروندان، زمینۀ استفاده از برق دایمی فراهم گردد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan