خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

با ادغام اداره اراضى، "وزارت شهرسازی و اراضی" تشکيل شد

با ادغام اداره اراضى، "وزارت شهرسازی و اراضی" تشکيل شد

Dec 01, 2018 - 16:37

کابل (پژواک، ١٠ قوس ٩٧) :  اداره اراضى افغانستان در وزارت شهر سازى مدغم و محمد جواد پیکار، به حیث سرپرست وزارت شهرسازی و اراضی افغانستان تعيين گرديد.

در يک خبرنامه که از طرف رياست دفتر مقام عالى رياست جمهورى امروز منتشر شده، آمده است که به تأسی از حکم ماده پنجاه هم قانون اساسی و به منظور ایجاد اصلاحات سالم در سیستم اداری و همچنان جلوگیری از تورم تشکیلاتی و ادارات موازی در ساختار دولت جمهوری ا.ا، مراتب آتی منظور است:

ماده اول: ادغام

ادغام اداره اراضی افغانستان با وزارت شهرسازی و مسکن تحت عنوان «وزارت شهرسازی و اراضی»

 ماده دوم: تشکیل

تشکیل اداره اراضی افغانستان و وزارت شهرسازی و مسکن، با هم مدغم و کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی مؤظف می‌گردد که طرح تشکیل جدید وزارت شهرسازی و اراضی را نهایی و جهت منظوری، به ریاست جمهوری اسلامی افغانستان، ارایه نماید.

ماده سوم: بودجه

با توجه به تصویب بودجه سال مالی ۱۳۹۷ از طریق شورای ملی و توشیح آن از جانب ریاست جمهوری ا.ا، الی ختم سال مالی ۱۳۹۷ معاشات کارمندان نهادهای مدغم‌شده، کمافی‌السابق از بودجه قبلاً منظورشده اجرا گردد.

وزارت مالیه، بودجه مورد نیاز وزارت شهرسازی و اراضی را در سند بودجه ملی سال مالی ۱۳۹۸ در نظر بگیرد.

ماده چهارم: اموال منقول، غیرمنقول و اسناد رسمی

تمام اموال منقول، غیرمنقول و همچنان اسناد رسمی هر دو نهاد مدغم‌شده، در حضورداشت نماینده باصلاحیت اداره لوی‌څارنوالی، اداره عالی تفتیش و وزارت مالیه، به حیث ملکیت وزارت شهرسازی و اراضی ثبت و راجستر گردد.

همچنان طى يک حکم ديگر رييس جمهور؛ محمد جواد پیکار به حیث سرپرست وزارت شهرسازی و اراضی جمهوری اسلامی افغانستان، تعيين شده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement