خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در ولسوالی چارچینوی ارزگان ده ها پولیس با گرسنگی مواجه اند

در ولسوالی چارچینوی ارزگان ده ها پولیس با گرسنگی مواجه اند

Dec 04, 2018 - 16:04

ترینکوت (پژواک، ۱۳قوس ۹۷): در ولسوالی چارچینوى ولایت ارزگان، از یک ماه بدینسو ده ها پولیس با گرسنگی مواجه اند.

این درحالیست که راه های منتهی همه ولسوالی ها به ترینکوت مرکز این ولایت، بیش از دو سال توسط طالبان مسدود شده و تمام اکمالات دولتی، ذریعۀ هلیکوپترهای نیروی هوایی افغانستان صورت می گیرد.

اما اکنون پولیس ولسوالی چارچینو می گويد که بیش از یک ماه بدينسو، مواد ارتزاقی برای آنها اکمال نشده و با گرسنگی مواجه اند.

تورجان یک پولیس در ولسوالی متذکره، به آژانس خبری پژواک گفت که طی یک ماه، به آنها اکمالات صورت نگرفته و با گذشت هر روز وضعیت آنها بدتر می شود.

موصوف افزود که اضافه تر از ۹۰ پولیس دراین ولسوالی با گرسنگی مواجه اند و همه مواد خوراکی و غیرخوراکی شان تمام شده است.

محمدعیسی که شامل پولیس متذکره است، به پژواک گفت که علاوه بر مواد خوراکی، در یک ماه گذشته مهمات جنگی نیز به آنها نرسیده است.

به قول وی، درصورتیکه به نیروهای امنیتی اکمالات به موقع صورت نگیرد، از روی ناچاری وظیفه را ترک کرده و یا به طالبان مسلح تسلیم خواهند شد.

ازجانب دیگر، برخی پولیس شاکی اند که هنگام درگیری، مجروحین آنها به سروقت، به شفاخانه ها انتقال نمی شوند.

دو پولیس که در ولسوالی گیزاب، هشت روز پیش در یک درگیری با طالبان مجروح شده اند، اکنون نیز بدون معالجه در ولسوالی قرار دارند و به مرکز انتقال داده نشده اند.

ميراجان پدر یکتن از پولیس، به پژواک گفت که از هشت روز بدینسو، پسرش درحالت مجروح در ولسوالی به سر می برد، درآن جا هیچ سهولت صحی موجود نیست و به مرکز هم وی را انتقال نمی دهند.

نامبرده افزود که طالبان از دوسال بدینسو، راه ولسوالی به ترینکوت مرکز ولایت را مسدود کرده اند؛ و در هلیکوپتر کس را انتقال نمی دهند.

مسئولین محلی امنیتی نیز مشکلات گرسنگی و مجروحین پولیس رامی پذیرند؛ اما درمورد از ابراز نظر رسمی ابا می ورزند.

عطاالله فضلی معاون والی ارزگان، به آژانس پژواک گفت  که راه های امتدادیافته به همه ولسوالی ها، از چند سال بدینسو، توسط طالبان مسدود شده اند و ذریعه هلیکوپترهای نظامی، اکمالات شان را انجام می دهند؛ بسا اوقات از این ناحیه با مشکلات مواجه می شوند.

موصوف افزود که چندبار این مشکلات را با مسئولین نیروی هوایی در میان گذاشته؛ چون به سطح زون دو هلیکوپتر توظیف شده؛ بناءً به تمام ولسوالی ها و مناطق دورافتاده، انتقال مواد ارتزاقی، غیرارتزاقی و مهمات به وقت معین دشواراست.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement