خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کار پنج پروژۀ انکشافی عام المنفعه در دایکندی عملی می شود

کار پنج پروژۀ انکشافی عام المنفعه در دایکندی عملی می شود

Dec 04, 2018 - 16:02

نیلی(پژواک، ۱۳ قوس ۹۷): اداره عملیاتی و انکشافی ملی می گوید که به اساس تصمیم ریاست جمهوری، پنج پروژۀ انکشافی عام المنفعه در ولایت دایکندی عملی می­گردد.

عبدالرحمن عطاش معاون اداره عملیاتی و انکشافی ملی، در سفری که به ولایت دایکندی داشت، گفت که ریاست جمهوری تصمیم دارد که نزدیک به ۳۰۰ پروژه انکشافی را در تمام ولایات کشور به شمول ولایت دایکندی تطبیق نماید.

موصوف افزود که سهمیه دایکندی پنج پروژه؛ شامل یک سالون ورزشی دارای تالار و جمنازیوم با گنجایش دوهزار تن؛ مرکز مجتمع فرهنگی با زیربنای یکهزار مترمربع؛ دو مکان انتظارگاه برای شفاخانه با زیربنای ۳۰۰ مترمربع؛ و یک باب مسجد جامع در دو طبقه با ظرفیت ۱۵۰۰ نفر می باشد.

وی، هزینه مجموعی این پروژه را ۱۵۰میلیون افغانی عنوان کرده، گفت که پول آن از سوی اداره عملیاتی و انکشافی ملی افغانستان که به تازه‌گی ایجادشده است، پرداخت می گردد.

عطاش، با اشاره به اینکه کارعملی این پروژه­ها تا ۱۰ روز آینده آغاز می شود، علاوه کرد که این پروژه‌ها در مدت یک سال تکمیل و به بهره برداری سپرده خواهد شد.

معاون اداره عملیاتی و انکشافی کشور، از مردم دایکندی خواست که در قسمت نظارت از کیفیت و سرعت تطبیق پروژه ها، نقش فعال داشته باشند.

رحمت الله شریعتی یک تن از فعالان مدنی در دایکندی، با اشاره به اینکه شهروندان این ولایت، نیاز بیشتر به قیرریزی سرک های شان دارند، گفت: «پروژه های این چنینی اگر تطبیق شوند خوب است؛ اما دولت در قسمت سرک، شفاخانه و میدان هوایی نیز توجه داشته باشد.»

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement