خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سفير بريتانيا در کابل به حیث نماینده ملکی ناتو در افغانستان تعیین شد

سفير بريتانيا در کابل به حیث نماینده ملکی ناتو در افغانستان تعیین شد

Dec 06, 2018 - 15:25

کابل (پژواک، ١٥ قوس ٩٧) : نیکولاس کی سفير فعلى بريتانيا در کابل به حیث نماینده ارشد ملکی ناتو در افغانستان تعیین گردیده است.

نیکولاس در مارچ سال ٢٠١٩ میلادی وظیفه اش را به حیث نمایده ارشد ملکی ناتو آغاز خواهد کرد.

سرمنشى سازمان ناتو ینس ستولتنبرگ تقرر نیکولاس کي را روز گذشته در اجلاس وزرای خارجه کشور های عضو ناتو در بروکسل اعلام کرد.

وزیر خارجه بریتانیا جیرمی هنت در این زمینه مى گويد: "آقای نیکولاس از تجارب مزید خود از تحولات سیاسی در افغانستان در نقش جدید اش به حیث نماینده ارشد ملکی ناتو استفاده خواهد نمود و من به پاس تلاش های خستگی ناپذیر او در جریان انجام وظیفه اش به حیث سفیر بریتانیا در کابل ابراز قدردانی می نمایم. "

 موصوف افزوده: " با وجود ادامه جنگ، ما شاهد اقدامات آغازین در راستای روند صلح افغانستان هستیم و بریتانیا در کنار با شرکای بین المللی اش از تلاش های دولت افغانستان در راستای تامین صلح در آن کشور قویاً حمایت می کند."

 نیکولاس کی سفير فعلى بريتانيا در مورد ماموريت جديدش چنین اظهار داشته است : "برای من جای بسا افتخار است که از جانب دبیر کل ناتو به حیث نماینده ارشد ملکی این سازمان در افغانستان گماشته شدم. من به تلاش های آقای زیمرمن، نماینده اسبق ارشد ملکی ناتو در افغانستان ارج میگذارم. رهبری تلاش های سیاسی و دیپلوماتیک ناتو در جهت خاتمه بخشیدن به جنگ در افغانستان در صدر اولویت های کاری ام بحیث نماینده ارشد ملکی ناتو قرار خواهد داشت. من در کنار دولت افغانستان و جامعه جهانی از نزدیک کار خواهم کرد تا سال ٢٠١٩ را یک سال مملو از پیشرفت ها و صلح دایمی برای افغانستان بسازیم."

 نماینده ارشد ملکی ناتو مسوول پیشبرد امور و اهداف سیاسی نظامی این سازمان در افغانستان است و به طور رسمی از رهبری سیاسی سازمان ناتو در کابل نمایندگى می کند. نماینده ملکی ناتو همچنان مسوولیت تحکیم همکاری با دولت افغانستان، جامعه مدنی، نماینده گان جامعه جهانی و کشورهای همسایه افغانستان را بدوش خواهد داشت.

 نیکولاس پس از مارک سیدویل و سایمون گاس سومین نماینده ملکی بریتانیوی ناتو در افغانستان خواهد بود که این خود نشان دهنده تعهد بریتانیا به افغانستان است.

 نماینده ارشد ملکی ناتو به حیث پل ارتباط میان دولت افغانستان و ناتو ایفای وظیفه می نماید و در جهت  اطمینان از موفقیت ماموریت حمایت قاطع کمک می کند که این ماموریت مسوولیت آموزش، مشوره دهی و حمایت از نیروهای امنیتی و پولیس افغان را به دوش دارد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement