خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزیر دفاع: کسیکه صلح نمی کند، در برابر آنها آمادگی تام داریم

وزیر دفاع: کسیکه صلح نمی کند، در برابر آنها آمادگی تام داریم

Dec 06, 2018 - 18:11

 کابل (پژواک، ۱۵ قوس ۹۷): دگرجنرال طارق شاه بهرامی وزیردفاع کشور می گوید که از تلاش های صلح حکومت حمایت می کند، اما در برابرآنانیکه صلح نمی کنند، آمادگی کامل دارد.

بهرامی این اظهارات را امروز، در مراسم که به مناسب فراغت افسران جوان در پوهنتون مارشال فهیم تدویر شده بود و طی آن، به شمول ۲۵ دختر ۳۱۷ تن از آن فراغت حاصل کردند، ابراز داشت.

موصوف علاوه کرد که نیروهای افغان، به سطح کشور، مخالفین مسلح را درهم کوبیده و ماشین جنگی آنها را غیرفعال نموده است.

بهرامی می گوید: ((نیروهای افغان دليرانه در مقابل گروه های دهشت افگن مبارزه می کنند، این گروه ها شدیداً سرکوب شده، مورال جنگی را باخته  و نتوانسته تا به اهداف ستراتیژیک شان نایل شوند..))

 نامبرده در خطاب به افسران تازه فارغ شده گفت: ((شما فرزندان راستین و معتهد کشوراستید، افغانستان خانه شماست؛  در گوشه و کنار کشور برای حفاظت از هموطنان تان خواهید شتافت، جان های تان را نثار نموده تا امنیت آنان را تامین نمایید.))

وزیردفاع کشور گفت که رقم نیروهای کوماندو درکشور دو چند شده و نیروهای هوایی کشور در آستانه سه برابرشدن قرار دارند؛ نیاز دیده می شود که افسران جوان با آموزش های نظامی، علمی و مسلکی آراسته باشند تا امور مدیریت را به گونه درست تنظیم نمایند.

وزیردفاع ملی گفت که آنها از تلاش های صلح افغانستان پشتیبانی می کنند اما در برابر کسانیکه صلح نمی خواهند و به آشوب و تشنج دامن می زنند، آمادگی کامل دارند و آنها را از صحنه دور خواهند کرد.

 نامبرده به افسران جدید فارغ شده گفت که وحدت و یکپارچگی خط قرمز پیروزی نیروهای افغان است، چنانچه متفرق و متعصب باشید هرگز موفق شده نمی توانید؛ باید در برابر این دشمن خطیر مقابله جدی نمایید.

موصوف می گوید: ((شما طور داوطلب برای عرضه خدمت به کشور و مردم تان حلف وفاداری به جا آورده اید، بر شما فرض است تا با مردم خود سلوک و روش پسندیده نمایید و از هرگونه تفرقه و تعصب امتناع ورزید.))

جنرال سلواتور کمپورال (Salvatore Camporeale) معاون قوماندانی ماموریت حمایت قاطع ناتو درافغانستان درمراسم فراغت امروز، به افسران جوان گفت: ((این روز افتخار است که شما برای دفاع از کشور تان شتافته اید و عزم دارید تا از کشور و خاک تان دفاع نمایید.))

 موصوف علاوه کرد که تمرینات نظامی، افسران جوان را توانمند می سازند تا به گونه درست سربازان را سوق و هدایت نمایند.

نامبرده می گوید: ((جسارت، وفاداری، شهامت و احترام متقابل از اصول مهم در نظام عسکری است که با تطبیق آن نیروها می توانند با در نظرداشت اصول متذکره، در هر میدان پیروزشوند؛ من به ظرفیت و جرات افسران جوان باور کامل دارم.))

برید جنرال احمد شریف شریفی، قوماندان اکادمی پوهنتون نظامی مارشال فهیم گفت که در سیزدهمین دور فراغت این اکادمی، به شمول ۲۵ دختر ۳۱۷ افسرجوان اسناد فراغت شان را بدست آوردند و در گوشه و کنار کشور به وظایف شان ادامه خواهند داد.

موصوف افزود که افسران متذکره در خلال یکسال افزون براستفاده، از اسلحه مختلف، در بخش های اداری، صحی، مخابره، انجنیری و رشته های متعدد دیگر آموزش فرا گرفته اند.

 به قول موصوف، افسران متذکره، طی یکسال علاوه بر آموزش های تیوری، تمرینات صحرایی را نیز انجام داده اند.

دوم بریدمن سید نظام نظامی ، به نمایندگی افسران فارغ شده کوماندو، به لوی درستیز قوای مسلح و تمام هموطنان اطمینان سپرد که تا آخرین رمق حیات، از خاک خود دفاع خواهد کرد.

نامبرده گفت که درجریان یکسال، تمرینات نظامی و صحرایی مشقت بار را انجام داده، استفاده از سلاح های گوناگون عصری و مهارت های تکتیک های نظامی را آموخته است.

موصوف علاوه کرد: ((زمانیکه کمرخدمت به کشور را بستم، یونیفورم نظامی را به تن کردم و کمربند خدمت را بسته کردم، با خدا تعهد کردم که تا موجودیت یک قطره خون در بدن، از کشور و مردم خود دفاع خواهم نمود.))

 دوم بریدمن لطیفه حلیمی از فارغ شدگان جدید، به پژواک گفت که دردوره آموزشی دراین اکادمی، ضمن آموزش های نظامی و تمرینات صحرایی، استفاده از سلاح های خفیف و ثقیل را نیز آموخته است.

موصوف افزود: ((من حاضر استم که درکنار برادرانم، در میدان نبرد از کشورم حفاظت کنم، کشور به مثابه مادر و خدمت مادر برما لازم است؛ موجودیت این روحیه باعث پیوستن ام ،به صفوف اردوی ملی شد.))

از سال ۱۳۹۱ تاکنون، ازاکادمی متذکره، به شمول شمار زیاد دختران، ۳۷۲۴ افسرجوان فارغ شده اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement