خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

۷۷ مخالف مسلح دولت در ۱۴ ولایت کشته شده اند

۷۷ مخالف مسلح دولت در ۱۴ ولایت کشته شده اند

Dec 07, 2018 - 15:14

کابل (پژواک، ۱۶ قوس ۹۷): وزارت دفاع ملی می گوید که در ۲۴ ساعت گذشته کم از کم ۱۲۹ مخالف مسلح دولت در ۱۴ ولایت کشته و زخمی شده اند.

در خبرنامه دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع ملی که در اختیار آژانس خبری پژواک قرار گرفته، آمده است که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ عملیات مشترک تهاجمی و تصفیوی و ۱۰۳ وظیفه خاص کوماندویی و هفده حمله هوائی در ۱۴ ولایت ۷۷ مخالف مسلح به شمول یک قوماندان محلی طالبان و سه داعشی کشته، ۵۲ تن زخمی و یک تن دیگر اسیر شده است.

این عملیات در ولایات  ننگرهار، کاپیسا، پکتیکا، غزنی، میدان وردک، زابل، ارزگان، غور، فراه، فاریاب، سمنگان کندز، بلخ و هلمند راه اندازی گردیده است.

منبع می نویسد که در نتیجه این عملیات، در ولسوالی های خاک سفید و پرچمن ولایت فراه ۱۶ تن به شمول یک تن از قوماندانان محلی طالبان بنام آقا میر کشته و ۱۳ تن دیگر زخمی شده اند.

در خبرنامه تصریح شده است که در ولسوالی های اندخوی و قیصار ولایت فاریاب ۱۴ تن کشته و ۱۷ تن دیگر زخمی شده اند.

در ادامه آمده است که در ولسوالی های نهر سراج و گرمسیر ولایت هلمند ۱۲ مخالف مسلح دولت کشته، یک تن زخمی و دو عراده موتربم از بین برده شده، در ولسوالی خاص ارزگان ولایت ارزگان ۸ تن کشته و در ولسوالی میزان ولایت زابل هفت تن کشته و ۵ تن زخمی گردیده اند.

منبع می نویسد که در ولسوالی گومل ولایت پکتیکا هفت مخالف مسلح کشته، در ولسوالی چهارسده ولایت غور چهار تن کشته و چهار تن دیگر زخمی شده اند.

در این خبرنامه خاطر نشان شده است که در مرکز ولایت غزنی چهار تن کشته و سه تن زخمی، در ولسوالی های پچیراگام و اچین ولایت ننگرهار ۴ تن به شمول سه داعشی کشته و یک تن دستگیر و در ولسوالی چک ولایت میدان وردک یک تن کشته و ۹ تن دیگر زخمی گردیده اند.

طالبان در این باره تا به حال چیزی نگفته اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement