خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"مسئول عمومی استخبارات طالبان برای هلمند کشته شد"

"مسئول عمومی استخبارات طالبان برای هلمند کشته شد"

Dec 08, 2018 - 17:45

لشکرگاه (پژواک، ۱۷قوس ۹۷): مسئولین امنیتی می گویند که حوزه چهارم شهر لشکرگاه و برخی مناطق ولسوالی های گرشک و نادعلی را، از طالبان پس گرفته اند.

جگرن عبدالولی معاون دفتر مطبوعاتی قول اردوی ۲۱۵ میوند، به تاریخ ۱۷ قوس، به آژانس خبری پژواک گفت که نیروهای افغان، از دو روز پیش در منطقه باباجی و ولسوالی های گرشک و نادعلی عملیات را آغاز نموده اند.

موصوف افزود که در جریان عملیات متذکره، برخی مناطق دوباره به تصرف دولت درآمده، ده ها ماین کشف و خنثی شده و انبارهای اسلحۀ طالبان نیز منهدم شده است.

به قول موصوف، طی عملیات زمینی و هوایی دیشب در مناطق مختلف؛ ۱۸ طالب مسلح کشته شده و مخفیگاه های آنان نیز تخریب گرديده است.

نامبرده علاوه کرد که در پی حملات نیروهای افغان در ولسوالی موسی قلعه، ملاتواب مشهور به مرتضی مسئول عمومی استخبارات طالبان برای هلمند نیز کشته شده است.

وی اذعان کرد که درعملیات موسی قلعه، دو موتر هاموی مملو از مواد انفجاری و چهار موترسایکل، از بین برده شده است.

طالبان مسلح تاکنون در مورد اظهارات متذکره ابراز نظر نکرده اند.

اما قاری یوسف احمدی سخنگوی این گروه، در صفحۀ تویترش نگاشته است که طالبان در ولسوالی گرمسیرهلمند، یک تانک نیروهای امریکایی را با ماین تخریب کرده است.

نامبرده گفت که تمام راکبین تانک کشته شده و افزون بر آن، طالبان در ولسوالی های مارجه و گرشک نیز هفت سرباز امنیتی را کشته و سه تن دیگر را مجروح نموده اند.

 این درحالیست که چند روز پیش، ملان منان والی نامنهاد طالبان برای هلمند با شماری از همرزمان دیگرش، در یک حمله هوایی کشته شدند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement