خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نمایشگاهی به هدف محو خشونت علیه زنان راه اندازی شد

نمایشگاهی به هدف محو خشونت علیه زنان راه اندازی شد

Dec 09, 2018 - 16:58

کابل(پژواک، ۱۸ قوس ۹۷): همزمان با آخرین روزهای کمپاین ۱۶ روزۀ محو خشونت علیه زنان، نمایشگاه آثار نقاشی در راستای مبارزه با این پدیده، در وزارت امور زنان برگزار گردید.

در این نمایشگاه، حدود ۲۰ اثر نقاشی که نمایانگر خشونت علیه زنان در کشور می باشد، به نمایش گذاشته شد.

این حرکت ها در حالی در کشور صورت می گیرد که چهارده روز قبل (۲۵ نومبر)، از روز جهانی محو خشونت علیه زنان در سرتاسر جهان گرامیداشت به عمل آمد و در افغانستان، به منظور محو خشونت علیه زنان کمپاین ۱۶ روزه ای نیز آغاز شده است.

داکتر سوزین آی ژلبرت رییس عمومی برنامه توانمندی زنان (پروموت) اداره انکشافی بین المللی امریکا گفت که این تصاویر، هر کدام بیانگر یک حادثۀ تلخ است که بر سر زنان افغان اتفاق افتاده است.

موصوف افزود: «امروز آثاری در اینجا به نمایش گذاشته شده که خشونت و نابرابری را در افغانستان نشان می دهد و هنر، بهترین وسیله به خاطر بلند بردن سطح آگاهی مردم درعرصه های مختلف می باشد.»

وی علاوه کرد که یک هنرمند از طریق هنرش می تواند احساسات درونی خود را بیان کند، زمانی که یک اثر هنری پیامش را درست منعکس سازد، بسیار قدرتمند هم بوده می تواند.

مرغلری خارا رییس مرکز توانمندی زنان وزارت امور زنان، پیام وزیر امور زنان را به خوانش گرفته، گفت: «این نقاشی ها هر کدام مطابق شعار امسال، خشونت علیه زنان می باشد که این آثار توسط خود زنان کشیده شده است.»

به گفته او، زنان در این آثار خواسته اند که خشونت علیه زنان، باید خاتمه داده شود و زنان به حقوق خویش دست یابند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement