خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دو تن در پیوند به قاچاق انسان در نیمروز بازداشت شده اند

دو تن در پیوند به قاچاق انسان در نیمروز بازداشت شده اند

Dec 11, 2018 - 12:13

زرنج(پژواک، ۲۰ قوس ۹۷): پولیس نیمروز می گوید که دو تن را در پیوند به انتقال غیرقانونی و قاچاق حدود ۲۰۰ تن از افغانستان به خارج از کشور، بازداشت نموده است.

سمونوال عبدالرقیب مبارز قوماندان امنیه نیمروز، به آژانس خبری پژواک گفت: «دو تن که مهاجرین افعان را به طور غیرقانونی از ولایت نیمروز به پاکستان و سپس به ایران انتقال می دادند، بازداشت کرده و سه عراده موتر آن ها را ضبط نموده است.»

به گفته او، پولیس مانع انتقال غیرقانونی دست­کم ۲۰۰ افغان شده و آن ها را دوباره به شهر برگردانده است.

موصوف افزود که این اقدام، به دلیل آنکه انتقال غیرقانونی خطرات احتمالی را در پی دارد انجام شده است.

وی علاوه کرد که به تمام این افراد که اکثر شان را جوانان تشکیل می دهند، توصیه شد که فریب قاچاقبران انسان را نخورند.

احمد باشنده زرنج گفت که قاچاقبران آزادانه در شهر به خصوص در هوتل ها گشت و گذار می کنند و پولیس می تواند به راحتی مانع شان شود؛ اما این کار را نمی کند.

وی گفت: «روزانه بیش از یک هزار تن از جوانان، به بهانه های مختلف و با مشکلات زیاد وطن را ترک و تعدادی به مقصد رسیده و تعدادی، دو باره رد مرز می شوند.»

یک تن از مسئولین ریاست عودت مهاجرین ولایت نیمروز که خواست نام وی ذکر نشود گفت: «این درست است که روزانه صدها تن از طریق نیمروز، کشور را ترک می کنند؛ اما به همین پیمانه اندکی کم و یا بیش، دو باره توسط ایران رد مرز شده و به ولایت نیمروز می آیند.» 

به گفته وی، جلوگیری از خروج مهاجرین در این ولایت کار دشوار است؛ چون مرزهای خیلی طولانی و بدون پوسته امنیتی با ایران و پاکستان موجود می باشد.

شماری از باشنده های نیمروز، علت خروج جوانان از کشور را ناامنی و بیکاری می دانند.

گل احمد باشنده زرنج گفت که اگر دولت قادر به تامین امنیت کشور باشد و زمینۀ کار را مهیا سازد، جوانان هیچگاه کشور را ترک نخواهند کرد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement