خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

اعضای حرکت مردمی صلح به ولایت ارزگان رسیدند

اعضای حرکت مردمی صلح به ولایت ارزگان رسیدند

Dec 13, 2018 - 15:00

ترینکوت (پژواک، ۲۲ قوس ۹۷): اعضای حرکت مردمی صلح، بعد از سفرها به کابل و ولایات شمالی، در مرحلۀ سوم سفر شان، به ولایت ارزگان رسیده اند.

اعضای این حرکت، ابتدا از هلمند پیاده به طرف کابل سفر کردند و بعد از فعالیت های چند هفته یی در کابل، به صوب شهر مزار شریف پیاده رفتند.

بعد از چند هفته وقفه، اعضای حرکت مردمی صلح، دو باره عازم ولایت هلمند شدند و اکنون مرحله سوم سفر شان را به ارزگان آغاز کرده اند.

اعضای این حرکت مردمی، عصر روز گذشته به شهر ترینکوت مرکز ولایت ارزگان رسیدند که با مشایعت گرم مردم مواجه شدند.

اعضای حرکت مردمی صلح می گویند که پیام صلح را خانه به خانه می رسانند؛ تا داعیه صلح را با اهالی ارزگان جنگ زده یکجا بلند کنند.

اقبال خیبر رییس این حرکت گفت اکنون که تلاش ها برای مذاکرات صلح تشدید شده، عزم آنها نیز راسخ گردیده است.

نامبرده حین ورود به شهر ترینکوت، به آژانس خبری پژواک گفت که سفرها به ولایات را به منظور ارسال پیام صلح انجام دادند، به کرات از طرفین درگیر در منازعه افغانستان، خواسته تا از کشتار افغان ها منصرف شده و صلح کنند.

خیبر افزود که از سران ارزگان جنگ زده، مسئولین دولتی و طالبان محلی نیز خواستار تامین صلح اند.

به قول وی؛چون دراین اواخر برای نیل به صلح با وساطت برخی کشورها، مذاکرات میان دولت افغانستان و طالبان مسلح آغاز گرديده، لذا امیدواری آنها نیز بیشتر شده است.

شماری از اعضای حرکت مردمی صلح که در جریان جنگ ها، برخی اعضای بدن شان را از دست داده اند، اذعان می کنند که جنگ زندگی آنها را تلخ نموده و اکنون برای اعادۀ صلح تلاش می ورزند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement