خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

جهت کمک به پوهنتون دولتی نیمروز خیمۀ جمع آوری کتاب برپا شد

جهت کمک به پوهنتون دولتی نیمروز خیمۀ جمع آوری کتاب برپا شد

Dec 13, 2018 - 15:30

زرنج (پژواک ٢٢ قوس ٩٧): مسئولین ریاست شاروالی زرنج می گویند که آنها بخاطر غنامند شدن کتابخانه پوهنتون دولتى ولايت نیمروز، خیمۀ جمع آوری کتاب را در شهر زرنج برپا نموده اند.

نور الرحمان هوتک شاروال زرنج گفت که ریاست شاروالی زرنج، جهت کمک به پوهنتون دولتی نیمروز، خیمه جمع آوری کتاب برپا نموده تا از این طریق بتواند نیازمندی های کتابخانه پوهنتون نیمروز را بر طرف سازد.

وى افزود که استقبال مردم از این کمپاین، خیلی خوب بوده بوده و تا اکنون ٥٠٠ جلد کتب مختلف العنوان جمع آوری و در نظر دارند تا ١٠ هزار جلد کتاب جمع آوری شود که از این جمله ٢٢٠ جلد از سوی ریاست شاروالی زرنج اهدا می گردد.

او علاوه کرد که این خیمه، به مدت هفت روز در شهر زرنج بر پا خواهد بود.

عتیق الله نوزاد رییس شبکه نهادهای مدنی نیمروز، از اقدام ریاست شاروالی قدردانی نموده، گفت که جامعه مدنی نیز در این مورد با ریاست شاروالی زرنج همکار است و از تجار و مردم نیمروز می خواهد تا در کمپاین جمع آوری کتاب، به پوهنتون دولتی نیمروز کمک نماید.

خیر الله یک تن از باشنده های نیمروز که در حال تحویل کتاب به کمپاین آمده بود گفت: "یک کتاب در خانه داشتم و او را در اینجا آورده ام تا حد اقل یک محصل و یک مضمون، مشکل آن بر طرف شود."

محمد قاسم رییس پوهنتون دولتى نیمروز نیز از اقدام ریاست شاروالی، بخاطر جمع آوری کتاب به پوهنتون اظهار خرسندی نموده گفت که همه اقشار و بخصوص تجار، باید کتابخانه پوهنتون را کمک کنند؛ چون این پوهنتون تازه یک سال میشود که تاسیس گردیده و نیاز به کمک دارد.

وی افزود: "ما از صفر شروع کرده ايم و تا حال یک هزار جلد کتاب توانسته ايم در کتابخانه جمع آوری کنیم تا فرهنگ مطالعه و سطح دانش محصلین بالا رود."

پوهنتون دولتی نیمروز در سال ١٣٩٦ ایجاد شده که دارای یک پوهنځی تعلیم و تربیت و چهار دیپارتمنت ریاضی،  فزیک، کیمیا و بیولوژی است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement