خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ایتالیا به کمک‌های خود با افغانستان ادامه می‌دهد

ایتالیا به کمک‌های خود با افغانستان ادامه می‌دهد

Dec 15, 2018 - 18:32

کابل (پژواک، ٢٤ قوس ٩٧):  وزير دفاع ايتاليا در ديدارهاى جداگانه با رييس جمهور و رييس اجرائيه افغانستان وعده سپرد که کشورش، کمک هاى خود را براى افغانستان ادامه مى دهد.

در يک خبرنامه که از ارگ منتشر شده، آمده است که محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، عصر امروز با الیزابت ترنتا وزیر دفاع ایتالیا دیدار کرد.

منبع افزوده است در این دیدار که در قصر گلخانۀ ارگ انجام شد، هر دو جانب در مورد مسایل مختلف به خصوص گسترش همکاری های دو جانبه و تقویت نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان، بحث و تبادل نظر کردند.

رئیس جمهور غنی از همکاری های ایتالیا در چوکات ماموریت حمایت از افغانستان به خصوص در ولایت هرات تشکر کرد و مناسبات افغانستان و ایتالیا را تاریخی خوانده، گفت که این مناسبات در سال آینده، صد ساله خواهد شد.  

در مقابل، وزیر دفاع ایتالیا از تلاش های رئیس جمهور در خصوص اصلاحات، مبارزه با فساد، تقویت نقش زنان و تسریع روند صلح ستایش کرده، گفت که ایتالیا در کنار حکومت و مردم افغانستان باقی خواهد ماند.

طبق يک خبر ديگر، خانم الیزابت ترنتا وزیر دفاع ایتالیا، با داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان نيز دیدار کرد.

در خبرنامه رياست اجراييه آمده است که رییس اجراییه، با قدردانی از سفر وزیر دفاع ایتالیا به افغانستان، از کمک‌های این کشور برای افغانستان در عرصه‌های مختلف به ویژه برای قوای مسلح کشور سپاس‌گزاری کرد.

رییس اجراییه همچنان در صحبت‌های خود تصویر روشنی از وضعیت امنیتی در افغانستان ارایه کرد و خواهان ادامه حضور و افزایش کمک‌های ایتالیا برای افغانستان گردید.

خانم ترنتا در صحبت‌های خود با تشکر از حکومت و مردم افغانستان، تغییرات مثبت در کشور و در قوای مسلح را رضایت بخش خواند و از ادامه کمک‌های کشورش برای افغانستان اطمینان داد. خانم ترنتا همچنان از قربانی‌های قوای مسلح افغانستان در مبارزه با دهشت‌افگنی و دفاع از افغانستان قدردانی و تمجید نمود.

در این نشست، همچنان آخرین تحولات سیاسی، انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری و راه‌های موثر مبارزه مشترک با دهشت‌افگنی مورد بحث و تبادل نظر قرارگرفت.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement