خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

بورد مشورتى صلح: حکومت صلاحیت مذاکرۀ صلح را د ارد نه احزاب سیاسی

بورد مشورتى صلح: حکومت صلاحیت مذاکرۀ صلح را د ارد نه احزاب سیاسی

Dec 17, 2018 - 15:31

کابل (پژواک، ٢٦ قوس ٩٧): جلسۀ بورد مشورتی صلح تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، قبل از ظهر امروز در قصر چهار چنار ارگ دایر گردید.

در يک خبرنامه که از ارگ منتشر شده، آمده است که اعضای شرکت کننده در این جلسه، از طرح و ابتکار رئیس جمهور در رابطه به صلح و ایجاد بورد مشورتی تشکر کردند و مشوره ها و پیشنهادات شان را در رابطه به وظایف و توسعۀ بورد مشورتی صلح، شریک ساختند.

منبع گفته است که اعضای بورد مشورتی صلح، بر مذاکره با طالبان توسط دولت افغانستان تاکید کرده، گفتند که صلاحیت مذاکره، بر اساس قانون اساسی کشور، از حکومت است نه احزاب سیاسی.

در این جلسه، داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه نیز صحبت نموده گفت: تمام اقداماتی که در رابطه به صلح صورت می گیرد با همه شریک می شود، چیزى پنهان وجود ندارد.

وى افزود: "در این شرایط ما همه در یک صف از پروسۀ صلح حمایت کنیم و نباید به عناوین مختلف تقسیم شویم. وی تاکید کرد که برای گفتگوهای صلح، چتر حکومت به حیث یک نهاد مسئول حتمی است."

رئیس جمهور غنی در این جلسه، ضمن تشکر از مشوره ها و پیشنهادات اعضای بورد مشورتی صلح، در خصوص توسعه و تصحیح وظایف بورد متذکره، هدایات لازم صادر کرد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement