خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

حکومت: بیش از ۱.۵ میلیون نفر آسیب دیده زیر پوشش قرار گرفته اند

حکومت: بیش از ۱.۵ میلیون نفر آسیب دیده زیر پوشش قرار گرفته اند

Dec 17, 2018 - 16:05

کابل (پژواک، ٢٦ قوس ٩٧): وزارت دولت در امور رسیده گی به حوادث می گوید که از آغاز سال مالی تا کنون، بیش از ۱.۵ میلیون نفر آسیب دیده از حوادث طبیعی وغیر طبیعی، زیر پوشش قرار گرفته اند.

احمد تمیم عظیمی سخنگوی این وزارت که روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت، دستاوردهای یک سال اخیر وآماده گی های این وزارت برای زمستان پیش رو را گزارش می داد گفت که از اول سال مالی ۱۳۹۷ تا اکنون، ۶۱۳۴۰ تن گندم و ۱۳۳۹۴ تن علوفه حیوانی، به ۲۰ ولایت کشور که در کتگوری اول آسیب پذیری در برابر حوادث خشکسالی قرار داشتند، انتقال یافته وتوزیع شده است.
وی همچنان افزود که  برای ۱۴ ولایت باقی مانده که نسبتاً در برابر حوادث خشکسالی کمتر متضررشده بودند و در درجه دوم آسیب پذیری قرار داشتند، ۲۹۴۱۷ تن گندم سهمیه بندی شده که روند انتقال آن جریان دارد.

در همین حال، گفت که با ۱۱۵۳۹۶ فامیل متضرر از حوادث طبیعی و غیر طبیعی درسطح کشور، از سوی دولت و نهاد های ذیربط مواد غذائی وغیر غذائی توزیع شده است.
عظيمى افزود که مبلغ ۵۶۴۳۴۰۰۰ افغانی برای متضررین حوادث طبیعی وغیر طبیعی، ورثه شهدا، زخمیان ومتضررین جنگی در ۳۴ ولایت کشور، از سوی دولت وموسسات همکار مساعدت نقدی صورت گرفته است.

موصوف افزود که در زمستان پیش رو، برای رسیده گی به آسیب دیده گان احتمالی حوادث طبیعی، مبلغ ۶۹.۸۵۹.۰۰۰ افغانی پول نقد به گونه اضطراری در نظر گرفته شده و همچنان برای۲۳۸۳۲ فامیل مواد غذایی و برای ۱۱۶۳۸ فامیل مواد غیر غذایی فراهم شده است.
او گفت که روند انتقال ۵۰۰۰ تن گندم به ولایت فاریاب و ۱۰۰۰ تن گندم به کوچی های ولایت کندز، همین اکنون در حال انتقال است.

سخنگوى این وزارت افزود که وزارت مالیه مبلغ ۱۸۰ ملیون افغانی را به هدف رفع مشکلات کمبود آب آشامیدنی در فصل زمستان وعده داده است و وزارت زراعت ومالداری، مقدار کافی گندم در سیلوها وگدام های این وزارت ذخیره دارد که در صورت ضرورت، به ساحات آسیب دیده انتقال وبه متضررین توزیع می گردد.
وزارت دفاع ملی نیز نیروی بشری لازم را به خاطر اشتراک در عملیات های کمک رسانی ونجات، در صورت بروز حوادث در اختیار دارد.

وى افزود ه دفاتر دفاتر ملل متحد و همکاران بین المللی هم و عدۀ تخصیص مبلغ ۲۱ میلیون دالر به هدف تکمیل کمبود خیمه، مواد محروقاتی زمستانی و سایر نیاز مندی های زمستانی را برای کمک به آسیب دیده گان احتمالی حوادث طبیعی زمستان امسال داده اند.

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، مسئولیت هماهنگی و انسجام تمامی فعالیت های مرتبط به مدیریت حوادث را در مراحل مختلف حادثه در کشور بر عهده دارد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement