خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ده طالب مسلح در فارياب در حملات هوایی کشته شدند

ده طالب مسلح در فارياب در حملات هوایی کشته شدند

Dec 17, 2018 - 19:47

ميمنه (پژواک ٢٦ قوس ٩٧): مقام های محلی در ولایت فاریاب می گویند که ده طالب مسلح در حملات هوایی در ولسوالی دولت آباد کشته شده است.

عصر امروز نقیب الله فایق والی فاریاب در مراسم معرفی قوماندان جدید امنیه، از انجام دو حمله هوایی بر تجمع گاه طالبان و وارد شدن تلفات سنگین به این گروه هنگام عبور قطار اکمالاتی یاد کرده، هشدار داد که اگر طالبان مانع عبور قطار شوند، سرکوب و نابود می‌شوند.

اکنون عبدالکریم یورش مسوول مطبوعات پولیس فاریاب می‌گوید که در دو مورد حمله قوای هوایی بر مناطق فیروزه یی و چهارشنغوی ولسوالی دولت آباد، ۱۰ طالب به شمول ملا عبدالرسول فیروزه یی قاضی طالبان بر ولسوالی یاد شده کشته شده و چهار تن دیگر زخم برداشتند.

وى افزود که حمله هوایی اول پیش از چاشت امروز توسط طیارات افغان در منطقه چهارشنغو صورت گرفت که در آن چهار طالب کشته شده و یکتن زخم برداشت.

او علاوه کرد که حمله دومی ساعت ۳ پس از چاشت به وسیله طیارات بی سرنشین ناتو زمانی انجام شد که گروپ قاضی رسول برای حمله بالای قطار اکمالاتی را داشتند که در آن ۶ طالب به شمول قاضی کشته شده، سه تن مجروح و چندین عراده وسایط نقلیه و موترسیکل شان نابود گردید.

اما یک مسوول طالبان به پژواک کشته شدن ۶ طالب و جراحت سه تن دیگر را در دو حمله هوایی تائید کرد گفت که قطار اکمالاتی دولت به ولسوالی دولت آباد رسیده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement