خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"بی نظمی های انتخابات ولسى جرگه در انتخابات ریاست جمهوری قابل قبول نیست"

"بی نظمی های انتخابات ولسى جرگه در انتخابات ریاست جمهوری قابل قبول نیست"

Dec 18, 2018 - 13:41

 

کابل (پژواک،٢٧ قوس ٩٧): ملل متحد میگوید که بی نظمی های انتخابات ولسی جرگه افغانستان، در انتخابات ریاست جمهوری، قابل قبول نیست.

این مطلب را روز گذشته، تداميچی ياماموتو نمایندۀ خاص ملل متحد و رییس یوناما در افغانستان، در یک نشست اختصاصی شورای امنیت ملل متحد برای افغانستان در نیویارک اظهار داشت.

شورای امنیت، برای گزارش چهار ماهه سرمنشی ملل متحد برای افغانستان که چند روز قبل ارائه کرده بود، نشست اختصاصی برگزار کرده بود.

او از اشتراک گسترده مردم افغانستان در انتخابات ولسی جرگه ستایس کرد و گفت که افغان ها در مورد سرنوشت آیندۀ خود، خودشان فیصله میکنند.

تداميچی افزود که افغان ها باجود تهدیدات بلند امنیتی، با اشتراک گسترده در انتخابات ولسی جرگه، از حقوق خود دفاع کرده اند.

موصوف در مورد انتخابات آینده ریاست جمهوری گفت که در این مورد، آمادگی جریان دارد و افغان ها در مورد رییس جمهور آیندۀ خود فیصله میکنند.

او برای کمیسیون های انتخابات واضح کرد که مدیریت ضعیف و کمی و کاستی انتخابات ولسی جرگه را، در انتخابات آیندۀ ریاست جمهوری تکرار نکند.

وی افزود: "کمیسیون های انتخاباتی باید تا انتخابات ریاست جمهوری، در امور خود بهبود به وجود بیاورند، بی نظمی و تخطی انتخابات ولسى جرگه، در انتخابات آیندۀ ریاست جمهوری قابل قبول نیست."

تدامیچی در اشاره به روند صلح افغانستان گفت که در ۱۷ سال گذشته، فعلا برای صلح در افغانستان آرزومندی و فرصت ها بیشتر شده است.

به گفتۀ او، برای جلوگیری از خونریزی و ختم درگیری در افغانستان، گفتگوی صلح جریان دارد، و ابراز امیدواری کرد که به یک نتیجۀ مطلوب برسد.

 نمایندۀ خاص ملل متحد، از طالبان مسلح خواست که با حکومت افغانستان برای گفتگوی رویاروی صلح حاضر شوند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement