خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزارت دفاع: مسئول قطعۀ سرخ طالبان برای چهار ولايت کشته شد

وزارت دفاع: مسئول قطعۀ سرخ طالبان برای چهار ولايت کشته شد

Dec 18, 2018 - 17:24

کابل (پژواک،۲۷ قوس۹۷): وزارت دفاع ملی، از کشته شدن ده ها طالب مسلح به شمول مسئول قطعه سرخ طالبان برای پکتیا، پکتیکا، خوست و لوگر خبر داد و گفت که با عاملان کشتار افراد غيرنظامى، برخورد قانونى خواهد شد. 

غفور جاوید سخنگوی وزارت دفاع ملی، روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری در کابل گفت که بلال ځدران مسئول قطعه سرخ طالبان در ولایت های پکتیا، پکتیکا، خوست و لوگر و مسئول نظامی این گروه در ولایت هاى يادشده، شب گذشته در عملیات قطعه خاص کوماندو، کشته شده است.  

همچنان او افزود که افزون بر این، شب گذشته ملا اکرام الدین مسئول نظامی طالبان در ولسوالی میوند کندهار و ۳۵ طالب مسلح ديگر نيز در عملیات اردوی ملی کشته شده اند.

وی همچنان گفت که در نتیجه عملیات ها در ۲۶ روز گذشته، پانزده تن از افراد برجسته طالبان به شمول مسئولان نظامی، فرماندهان محلی و والی های نام نهاد این گروه، به قتل رسيده اند.

طالبان تا حال در اين مورد چيزى نگفته اند.

بر اساس گزارش؛ برخى مقام هاى ولايتى گفته اند که چند روز پيش، در حمله هوایی در دره شلطن ولسوالی شلطن کنر، ۴۰ تن از مخالفین مسلح دولت به شمول اعضای گروه القاعده و ۲۰ تن از افراد ملکی کشته شده و ۱۵ تن دیگر از افراد ملکی، زخم برداشته اند.

سخنگوی وزارت دفاع در پاسخ به سوالى مبنى بر تلفات غیرنظامیان در ولایت کنر و فاریاب در عمليات هاى نيروهاى دولتى و خارجى گفت که بررسی در این دو ولایت جریان دارد و اگر به غیرنظامیان تلفات وارد شده باشد، عاملین آن دستگیر و با آنها برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

به گفته او، سه تن از کسانی که پیش از پیش در مورد اطلاعات نادرست داده است، به بخش حقوق جزاى وزارت دفاع معرفی و طبق قانون مجازات خواهند شد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement