خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

۲۶ قاچاقبر مواد مخدر به حبس محکوم شدند

۲۶ قاچاقبر مواد مخدر به حبس محکوم شدند

Dec 18, 2018 - 16:12

کابل(پژواک،۲۷قوس۹۷): تعداد ۲۶ تن در پیوند به ۲۱ قضیۀ قاچاق موادمخدر، از ۳ تا ۱۷ سال حبس از سوى محاکم ابتدائیه و استيناف، محکوم به مجازات گرديدند.

خالد موحد سخنگوی مرکز عدلی و قضائی مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر، به آژانس خبری پژواک گفت که این تعداد قاچاقبران، طی یک هفتۀ گذشته در جریان جلسات علنی محکوم به مجازات گردیده اند.

موحد افزود که این افراد، توسط پولیس ویژه مبارزه علیه مواد مخدر، درارتباط به قاچاق بیش از۵۰۶ کیلوگرام مواد مخدرنوع هیرویین، ۱۲۰۰کیلوگرام مورفین، بیش از۱۳۴ کیلوگرام تریاک، ۷۸۴ کیلوگرام چرس، ۱۵۳ گرام مت امفتامین)شیشه)، ۱۲۲ لیترمواد کیمیاوی، ۳۳۳۰ لیتر مشروبات الکولی ازنقاط مختلف کشور بازداشت شده اند.

موصوف گفت که افراد بازداشت شده، غرض تعقیب عدلی و قضایی بادوسیه های نسبتی شان، به این مرکز ارسال شده بودند که از جانب محاکم این مرکز، در مورد شان اصدار حکم صورت گرفته است.

سخنگوی این مرکز که طی همین میعاد، پولیس ویژۀ مبارزه با موادمخدر و سایر ارگانهای کشفی و امنیتی کشور، در ارتباط به جرایم قاچاق موادمخدر، ۲۱ تن مظنون را در پیوند به ۱۹ قضیه بازداشت کرده است.

وی، تصریح کرد که مظنونین بادوسیه های نسبتی شان، به منظور تعقیب عدلی وقضایی به این مرکز معرفی شده اند.

به گفته وی، از جملۀ بازداشت شده گان ۶ تن شان افرادی اند که میخواستند موادمخدر از نوع هیروئین را با استفاده ازشیوه های جاسازی دربطن و بکس های سفری شان، از میدان هوایی بین المللی حامد کرزی، به کشور هندوستان انتقال دهند که از سوی موظفین پولیس و څارنوال موظف مرکز عدلی و قضائی مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر، شناسائی و بازداشت شدند.

او علاوه کرد که این افراد؛ از ولایات کابل، ننگرهار، کندهار، نیمروز، پکتیا، هرات، فاریاب، بلخ و غور بازداشت شده اند.

موصوف در ادامه گفت که از نزد آنها بیش از ۱۲۷ کیلوگرام هیرویین، بیش از۶۵ کیلوگرام تریاک، ۱۴۶۹کیلوگرام چرس، ۳۰۰۰ کیلوگرام بنگدانه، بیش از۱۲کیلوگرام شیشه، ۱۹۸۵ قرص تابلیت روانگردان و ۲۰۵ لیتر مواد کیمیاوی مایع به دست آمده است.

همچنان پولیس از نزد آنها  مبلغ ۵۳۱۰۰ افغانی، ۱۴۰۰ دالرامریکایی، ۳۵۰۰۰کلدار هندی، ۱۲۵۲۰ کلدار پاکستانی، ۱۶۰۰۰۰۰تومان ایرانی، ۲۳ سیت تیلیفون همراه، ۶میل اسلحه مختلف النوع و۴ عراده واسطه نقلیه را نیز به دست آورده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement