خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

با سقوط دو پوستۀ امنيتى درفارياب ۲۲سربازکشته،زخمی واسیرشدند

با سقوط دو پوستۀ امنيتى درفارياب ۲۲سربازکشته،زخمی واسیرشدند

Dec 20, 2018 - 10:45

ميمنه (پژواک، ٢٩قوس ٩٧): منابع محلی در ولایت فاریاب می گویند که، در حملۀ طالبان بالای نیروهای امنیتی در ولسوالی قیصار دو پوسته سقوط کرده ۲۲ سرباز کشته، زخمی و اسیر شدند.

عبدالاحد دهزاد قوماندان امنیه قیصار به آژانس خبرى پژواک گفت که، طالبان مسلح شب گذشته بالای نیروهای اردوی ملی و پولیس ملی در منطقه ارکلیک حمله کردند که پس از چندین ساعت جنگ دو پوسته اردو سقوط کرد ۷ تن به شمول ۵ سرباز اردو و دوپولیس جان باختند.

همچنان منبع ميگويد که ده تن ازمنسوبان قطعات یاد شده مجروح و ۵ تن دیگر لادرک شدند که احتمال دارد اسیر باشند.

دهزاد افزود که،درجنگ‌ دیشب طالبان تلفات سنگین را متقبل شده اند که یک قوماندان شان مشمول کشته شده گان آنها می باشد.

سید عبدالباقی هاشمی عضو شورای ولایتی فارياب که باشندۀ قیصار است با تائید سقوط دو پوسته  وکشته و مجروح شدن نیروهای امنیتی، از اداره مرکزی انتقاد کرده گفت که، در جریان ۴۵ روز اخیر بیش از ۵۰ سرباز تنها در منطقه ارکلیک کشته و زخمی گردیده اند اما به رهبران حکومت هیچ تاثیر ندارد.

وی گفت که، طالبان باسلاح های پیشرفته لایزری مجهز اند همه نیروهای امنیتی را به وسیله این سلاح ها که مجهز با دوربین های شب بین مى باشد هدف قرارمى دهند.

یک مسوول ارشد طالبان در فاریاب به پژواک گفت که افراد آنها درجنگ دیشب دو پوسته را تصرف کردند، ۱۳ تن را کشتند که ۱۱ جسد در میدان نبردباقى مانده و ۱۲ میل سلاح راکت، پیکا، کلاشينکوف و ام ۱۶ را با مهمات غنیمت گرفته اند.

وی کشته شدن یک طالب و جراحت دو تن دیگر را تائید کرد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement