خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

یوناما: عاملان حملۀ ديروز در مکروريان کابل باید به عدالت کشانده شوند

یوناما: عاملان حملۀ ديروز در مکروريان کابل باید به عدالت کشانده شوند

Dec 25, 2018 - 17:24

کابل (پژواک، ٤ جدى ٩٧): هیئت معاونت ملل متحد در افغانستان (یوناما) حملۀ ديروز در مکروريان شهر کابل را که ٦٠ کشته و زخمى برجا گذاشت، محکوم نموده و خواستار به عدالت کشاندن عاملان آن شده است.

حوالی ساعت سه بعد از چاشت ديروز، پس از دو انفجار، سه مهاجم مسلح به وزارت فوایدعامه و یک مهاجم مسلح دیگر، به اداره حمایت از شهدا و افراد داراى معلولیت در مربوطات حوزه شانزدهم امنیتی واقع مکروریان اول داخل شدند و بالای کارمندان اين اداره ها تیراندازی کردند.

مسئولان امنيتى مى گويند در اين حمله که حدود ده ساعت ادامه پيدا کرد، ۴۰ تن کشته شده و ۲۷ تن دیگر زخمی شدند.

يوناما با نشر اعلاميه اى، اين حمله را که در منطقۀ غیرنظامی صورت گرفته و افراد غيرنظامى به شمول زنان در آن در داخل و اطراف دفاتر دولتی جان باخته اند، محکوم نموده است.

تدامیچی یاماموتو نماینده خاص سرمنشی ملل متحد برای افغانستان و رئیس هیئت معاونت ملل متحد در افغانستان (یوناما( گفته است: «این چنین حملات باعث درد و رنج بی نظیر بشری برای خانواده های افغان می شود. سازمان ملل به صراحت آن را محکوم می کند؛ زیرا هیچ توجیهی برای چنین حملات وجود ندارد.»

منبع نوشته است: «سازمان ملل متحد، یاد دهانی میکند کسانی که این حملات را سازماندهی کرده و به اجرا درآورده اند، باید به عدالت کشانیده شوند، با آنها محاسبه صورت گیرد و بار دیگر از تمام طرف های درگیر درخواست می کند تا در هر زمان تعهدات خویش را بنا بر قوانین بین المللی بشردوستانه ، در نظر داشته باشند تا به غیرنظامیان آسیب نرسد.»

یوناما گفته است که ملل متحد ،همبستگی اش را با افغان ها ادامه می دهد و به روند صلح به رهبری افغان ها متعهد باقی می ماند؛ تا این روند منتج به پایان جنگ شده و افغانستان را قادر به اختصاص منابع بیشتر برای حفاظت از شهروندانش در برابر چنین خشونت ها سازد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement