خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کپ جام جهانی کرکت در بامیان مورد استقبال بی نظیر مقامات و مردم قرار گرفت

کپ جام جهانی کرکت در بامیان مورد استقبال بی نظیر مقامات و مردم قرار گرفت

Dec 27, 2018 - 18:02

باميان (پژواک ٦ جدى ٩٧): اعضای کرکت بورد افغانستان، کپ جام جهانی کرکت را برای یک روز به بامیان آوردند و مورد استقبال بی نظیر مقامات و مردم اين ولايت قرار گرفت.

به خاطر راه یافتن تیم ملی کرکت افغانستان به جام جهانی، اعضای تیم ملی کرکت افغانستان همراه با جام ٢٠١٩ به ولایت بامیان سفر کردند.

عزیزالله فضلی رئیس عمومی کرکت بورد افغانستان در این مورد گفت: در جهان ١٠٧ کشور بازی کرکت را انجام می دهند، از بین این کشورها فقط ١٢ کشور عضویت سازمان بین المللی کرکت را دارند که خوشبختانه در این ١٢ کشور افغانستان نیز شامل است.

وی افزود که در بین ١٠٧ کشور، افغانستان مقام نهم را در بازی های کرکت دارد که جای افتخار است.

جام جهانی کرکت تا حال ١١ بار در کشورهای مختلف برگزار شده است. تا حال ٥ بار استرالیا، ٢ بار ويست ایندیز، ٢ بار هند، یک بار پاکستان و یک بار هم کشور سریلانکا قهرمان شده است.

اعضای تیم ملی و هیئت کرکت بورد افغانستان؛ مورد استقبال اداره محلی، مردم بامیان و ورزشکاران این ولایت قرار گرفت.

در مراسم استقبال، یک مسابقه بز کشی در مقابل مجسمه های بودای بامیان نیز برگزار شد.

در این برنامه، والی ولایت بامیان از کرکت بورد افغانستان خواست تا برنامه های آموزشی کرکت را در اين ولايت نیز برگزار کند.

محمد طاهر زهیر والی بامیان گفت  با توجه به امنیت موجود در بامیان، باید  یک کمپلکس ورزشی در بامیان ساخته شود تا مسابقات کرکت، به جای اینکه در خارج از کشور برگزار شود، در بامیان انجام شود.

وى افزود؛ طوریکه همه میدانید بامیان شهر تاریخی، تمدنی و باستانی افغانستان است، اگر کرکت  در بامیان ترویج و بازی های آن برگزار شود، شاهد افزایش توریست ها در این ولایت خواهیم بود.

برای اولین بار شورای جهانی کرکت، اجازه داده است که به مدت سه روز کپ جام جهانی کرکت در افغانستان باشد. این جام روز گذشته به کابل و امروز به بامیان آورده شده بود و قرار است که به شهرهای هرات و قندهار نیز برده شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement