خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در ولسوالی چنارتو ارزگان مردم و نیروهای امنیتی با مشکلات مواجه اند

در ولسوالی چنارتو ارزگان مردم و نیروهای امنیتی با مشکلات مواجه اند

Dec 30, 2018 - 19:44

ترینکوت (پژواک، ۹ جدی ۹۷): باشندگان و مسؤولین ولسوالی چنارتو ارزگان می گویند که از سه سال بدینسو درمحاصره قرار دارند، درکنار نبود مواد خوراکی، به نیروهای امنیتی هم اکمالات صورت نمیگیرد.

چنارتو از سه سال بدینسو، توسط طالبان محاصره شده است.

والی ارزگان و برخی مسؤولین امنیتی، دیروز به این ولسوالی سفر کردند، با متنفذین قومی و مردم این ولسوالی دیدار کردند.

مسؤولین ولسوالی و مردم عادی، از مسؤولین ورودی به آن جا خواستند تا آنها را در محراق توجه قرار دهند و کمک های عاجل بشری همرای شان صورت گیرد.

رازمحمد باشنده بازار ولسوالی متذکره، به مسؤولین گفت که طالبان مسلح همه راه ها را به روی آنها مسدود نموده و اجازه انتقال هیچگونه مواد خوراکی و غیرخوراکی را به این ولسوالی نمی دهند.

نامبرده می گوید که ساکنین ولسوالی با گرسنگی دچار اند و قیم مواد خوراکی موجود درشهر چنان بلند رفته که هرکس توان خرید آن را ندارد.

حاجی میراجان یکتن از متنفذین قومی، به پژواک گفت که طالبان دو ماه پیش برای تصرف ولسوالی حملات را آغاز کردند، منازل آنها تخریب گردیدند، خانه های شان را ترک کردند و متحمل خسارات جانی و مالی شدند.

به قول موصوف، اکنون نیز بازار ولسوالی مسدود است و طالبان هرشب کمربندهای امنیتی را مورد حملات قرار می دهند.

معلم فیض محمد ولسوال چنارتو و دویم څارن اخترمحمد قوماندان امنیه ولسوالی متذکره می گویند که اداره مرکزی آنها را به موقع اکمال نمی کند و نه سربازان مجروح آنها از میدان نبرد انتقال می شوند.

قوماندان امنیه اذعان می کند که مهمات دراختیار آنها قرار داده نمیشود، سربازانیکه در درگیری با طالبان مجروح می شوند، به سر وفت به شفاخانه انتقال نمی یابند و مشکلات متعددی دیگر وجود دارد که باشندگان ولسوالی و مسؤولین با آن مواجه اند.

محمد شفیق اسدالله سعید والی ارزگان، مشکلات مردم را می پذیرد و می گوید که سفر نخست به این ولسوالی را غرض شنیدن مشکلات مردم انجام داده است.

موصوف علاوه کرد که کمک های مواد خوراکی مختص به این ولسوالی در ترینکوت وجود دارد و به زودی به همکاری مردم انتقال خواهند شد.

والی از طالبان مسلح در این ولسوالی خواست تا به روند صلح یکجا شوند و از جنگ انصراف ورزند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement