خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

افغانستان مستقيماً به جام جهانی ۲۰ اورۀ کرکت صعود کرد

افغانستان مستقيماً به جام جهانی ۲۰ اورۀ کرکت صعود کرد

Jan 01, 2019 - 18:20

کابل (پژواک، ۱۱جدی ۹۷): شورای جهانی کرکت اعلام نمود که به شمول افغانستان هشت کشور، طور مستقيم به جام جهانی مسابقات کرکت راه يافتند.

خبرنامه اى که از سوی شورای جهانی کرکت، به تاريخ ۱۱ جدی، به آژانس خبری پژواک مواصلت ورزيده، نگاشته است که درجه بندی جديد مسابقات بيست اوره کرکت، اعلان شده است.

به اساس اين درجه بندی، افغانستان به سطح جهان در جايگاه هشتم قرار گرفته  و به اساس فيصله شورای جهانی کرکت که در قدم نخست هشت تيم، مستقيم در جام جهانی به مصاف هم  می روند، افغانستان نيز به جام جهانی صعود کرده است.

قرار درجه بندی اعلان شده از سوی شورای جهانی کرکت؛ پاکستان در رده نخست، هندوستان دوم، انگلستان سوم، استراليا چهارم، افريقاى جنوبی پنجم، نيوزيلند ششم، ويست انديز و افغانستان جايگاه هشتم را کسب نموده اند.

همچنان مطابق درجه بندی جديد، سريلانکا در جايگاه نهم، بنگلديش دهم، سکاتلند يازدهم و زمبابوی  در  رده  دوازدهم قرار گرفته اند.

در خبرنامه منتشره شورای جهانی کرکت درج است که در جام جهانی، ۱۶ تيم با هم رقابت می کنند و  متباقی آن، به اساس گزينش وارد مسابقات می شوند.

فريد هوتک سخنگوی کرکت بورد افغانستان، به آژانس خبری پژواک گفت  جای افتخاراست که افغانستان، طور مستقيم به مسابقات جام جهانی کرکت راه يافت.

موصوف افزود برخی کشورهای ديگر که درگذشته  برنده جام جهانی  نيز شده ان د، نتوانسته اند مستقيم وارد جام جهانی شوند.

هوتک بدين مناسبت، به تمام هموطنان و تيم ملی تهنيت و مبارکی گفت.

قابل ذکراست که افغانستان پيش از اين، سه بار به رقابت های بيست اوره جام جهانی راه يافته  و مسابقاتى انجام داده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement