خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"تیکا" تا سه ماه دیگر همچنان به کمکهایش با شفاخانه افغان - ترک میمنه ادامه می دهد

"تیکا" تا سه ماه دیگر همچنان به کمکهایش با شفاخانه افغان - ترک میمنه ادامه می دهد

Jan 01, 2019 - 13:26

میمنه(پژواک، ۱۱ جدی ۹۷): در پی نشر گزارش آژانس خبری پژواک، مبنی بر ختم قرارداد موسسه تیکا با شفاخانه افغان ترک در فاریاب، این موسسه تا سه ماه دیگر قرارداد خود را تمدید نموده و از تعهد همکاری هایش خبر داده است.

آژانس خبری پژواک در (۵ قوس) سال روان، گزارشی را از نگرانی منسوبین شفاخانه افغان – ترک فاریاب از ختم قرارداد موسسه تیکا در پایان سال ۲۰۱۸ میلادی داشت.

موسسه تیکا از سال ۲۰۰۵ تاکنون، همه ساله دو میلیون دالر را به منظور عرضه خدمات صحی رایگان به شفاخانه افغان - ترک این ولایت کمک می کرد.

داکتر سید قاسم پارسا رئیس شفاخانه افغان - ترک میمنه، با قدردانی از تلاش های مقام های محلی و نشر گزارش آژانس خبری پژواک، گفت که در نتیجه تلاش های افراد و نهادهای متذکره، کمک های موسسه تیکا به شفاخانه افغان ترک به مدت سه ماه دیگر تمدید گردید.

وی، ادامه کمک های موسسه تیکا را برای مردم فقیر فاریاب نهایت مهم و حیاتی عنوان کرده افزود: «روزانه به طور تخمینی برای یک­هزار تن در بخش های مختلف، عرضه خدمات صحی رایگان صورت می گیرد.»

موصوف علاوه کرد که موسسه تیکا تعهد سپرده است که تا سه ماه آینده، مانند سابق تمام مصارف شفاخانه افغان - ترک این ولایت را تمویل و ادویه مورد نیاز شش ماهه را به این شفاخانه فراهم می کند.

داکتر محمد نعیم مصمم رییس صحت عامه فاریاب افزود: «حدود ۶ ماه قبل نیز قرارداد و فعالیت موسسه تیکا ختم گردید و قرار شد که شفاخانه را به وزارت صحت عامه افغانستان تسلیم کنند؛ اما در آن زمان به اساس تقاضای معاون اول ریاست جمهوری، تا پایان سال ۲۰۱۸ تمدید گردیده بود.»

نقیب الله فایق والی فاریاب گفت که قرار بود با ختم سال ۲۰۱۸ میلادی، فعالیت ۱۳ساله موسسه تیکا در بخش صحت خاتمه يافته و این شفاخانه به دولت افغانستان واگذار گردد؛ اما با تلاش های فراوان، این کمک ها برای سه ماه دیگر تمدید گردید.

وی گفت: «بر اساس روابط قبلی و تماسی که با داكتر سردار چام رييس عمومی تيكا در انقره ترکیه داشتم، از او خواستم که به کمک های موسسه تیکا در فاریاب ادامه بدهند و خوشبختانه با پذیرفتن این تقاضا تعهد سپرد تا زمانی که وزارت صحت عامه افغانستان، خدمات شفاخانه ميمنه را رسماً به کدام موسسه انتقال ندهد، تيكا به فعاليتش ادامه می­دهد.»

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement