خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

براى۱۲هزار خانوادۀ شهدا کوپون موادغذایی توزيع مى گردد

براى۱۲هزار خانوادۀ شهدا کوپون موادغذایی توزيع مى گردد

Jan 02, 2019 - 13:26

کابل (پژواک، ۱۲ جدی ۹۷): به اساس حکم رئیس جمهور، برای حدود ۱۲ هزار خانواده از بازماندگان و ورثۀ شهدا در کابل، طی مدت ۹ ماه کوپون های مساعدتی شامل موادغذایی توزیع می شود.

در خبرنامۀ ادارۀ تدارکات ملى که امروز به آژانس خبری پژواک رسیده، آمده است: "حکومت به منظور ارج نهادن به شهدا و احترام به بازماندگان و ورثه شهدای ارگانهای دفاعی، امنیتی و حوادث تروریستی، کوپون های مساعدتی مواد غذایی را برای ورثه شهداء توزیع می کند."

به نقل ازخبرنامه، این مواد غذایی شامل آرد، برنج، روغن، چای، بوره و عدس بوده ،که دارندۀ آن مى تواند آن را به شکل بسته های غذایی به دست آورد.

برپايۀ معلومات انجنیر الهام عمر هوتکی رئیس عمومی اداره تدارکات ملی، در مرحلۀ نخست به شکل امتحانی کوپون های مساعدتی مواد غذایى در همکاری ادارات ذیربط در کابل توزيع گرديده وسپس این پروسه، در سایر ولایات عملی خواهد شد.

به گفته هوتکی، توزیع مواد غذایی به رویت کتابچه کوپون تائیدشد، در هر ماه به ورثه شهدا توزیع شده و یک کمیته مشترک از طرف اداره تدارکات ملی، بخاطر شفافیت و نظارت از این پروسه ایجاد می گردد.

همچنان براساس حکم رئیس جمهور، وزارت های دفاع ملی، امورداخله، کار و امور اجتماعی، اداره حمایت از افراد دارای معلولیت و ورثه شهدا و ریاست عمومی امنیت ملی مکلف اند، ليست و شهرت ورثه شهدا را در تمام  ولایات به دسترس اداره تدارکات ملی قرار داده و در راستای تطبیق این حکم، با اداره تدارکات ملی همکاری همه جانبه نمایند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement