خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مشعل: به مهاجرین قانونی افغان مقیم پاکستان تسهیلات فراهم شود

مشعل: به مهاجرین قانونی افغان مقیم پاکستان تسهیلات فراهم شود

Jan 06, 2019 - 16:14

کابل (پژواک، ۱۶جدی ۹۷): عاطف مشعل سفیر افغانستان مقیم اسلام آباد، از تمام سرقونسل های افغان در پاکستان خواسته که به مشکلات مهاجرین افغان، به اسرع وقت رسیدگی نمایند.

خبرنامه ای که به تاریخ ۱۶ جدی، از سوی سفارت افغانستان پخش شده، می نگارد که عاطف مشعل سفیرجدید افغان در دفتر کارش، با سرقونسل های افغان مقیم شهرهای کراچی، پشاور و کویته ملاقات نمود.

منبع افزوده است که درنشست متذکره، برخی دیپلمات ها نیز حضور داشتند، سفیرجدید آنها را به هماهنگی و همکاری میان قونسلگری ها توصیه کرد.

عاطف مشعل، به سرقونسل ها گفته است که تاجران پاکستان و افغان را به سرمایه گذاری و رشد تجارت درافغانستان ترغیب کنند و دراین عرصه تسهیلات لازم را برای آنها فراهم سازند.

همچنان نامبرده درعین حال، بر احترام متقابل و منافع دوجانبه با پاکستان اصرار ورزیده است.

سفیرافغانستان از سرقونسل های متذکره خواسته تا به مشکلات مهاجرین افغان در پاکستان توجه جدی مبذول نموده و به موقع معین، به آن رسیدگی نمایند.

به اساس معلومات کمیشنری عالی مهاجرین سازمان ملل متحد، اکنون نیز حدود دو میلیون مهاجر افغان در پاکستان اقامت دارند.

ازجانب دیگر، سفیرافغانستان با روبندرینی مسئول کمیشنری عالی سازمان ملل متحد برای مهاجرین در پاکستان نیز دیدار نموده و پیرامون مشکلات مهاجرین افغان درآن کشور، با وی تبادل نظر نموده است.

مشعل از کمیشنری مهاجرین خواست تا افغان های دارنده اسناد قانونی در پاکستان، باید به تسهیلاتى چون ایجاد حساب های بانکی، جواز رانندگی، تجارت و نظیرآن دسترسی داشته باشند.

نامبرده درخصوص نصاب تعلیمی متعلمین افغان مقيم پاکستان نیز بحث نموده و به وضاحت گفت که اطفال افغان مستحق اند تا به زبان مادری شان ادامه تحصیل نمایند و سازمان متذکره باید درمورد اقدامات لازم اتخاذ کند.

شایان ذکراست که چند روز پیش، نمایندگان مهاجرین افغان مستقر در پاکستان، مشکلات شان را با عاطف مشعل سفیر جدید افغانستان درمیان گذاشته بودند.

مشعل به نمایندگان متذکره اطمینان داده بود که به مشکلات آنها رسیدگی صورت خواهد گرفت، به زودی وارد پشاور میشود و در آنجا همه چيز را از نزدیک دیده و برای رفع آن اقدام خواهد کرد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement