خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

۳۴ مخالف مسلح دولت و سه فرد ملکی در فاریاب کشته شده اند

۳۴ مخالف مسلح دولت و سه فرد ملکی در فاریاب کشته شده اند

Jan 07, 2019 - 11:15

میمنه (پژواک، ۱۷ جدی ۹۷): منابع محلی در فاریاب می گویند که در حملات مشترک نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی های المار و اندخوی این ولایت، به شمول سه قوماندان طالبان، ۳۴ عضو دیگر این گروه کشته و ۲۰ تن دیگر زخمی شده اند.

دفتر مطبوعاتی ریاست امنیت ملی در جوزجان، در صحبت با آژانس خبری پژواک گفت که در حملۀ دیشب نیروهای امنیتی افغان در منطقه «قره غویلی» ولسوالی المار که به حمایت هوایی خارجی ها انجام شد، ۲۰ طالب کشته شده اند.

منبع افزود که در این حمله، مولوی حبیب الله مشهور به «شماره یک» مسئول نظامی گروه طالبان، ملا امرالدین مسئول مالی و اکمالاتی این گروه و سید زین الدین سرکرده یک گروپ ۲۰ نفری طالبان کشته شده اند.

به گفته ریاست امنیت ملی فاریاب، در حملات دیشب به ولسوالی یادشده، سه پوسته ثابت و دو تانک هاموی طالبان نیز از بین رفته است.

عبدالرسول از بزرگان قريۀ «قره غویلی» ولسوالی المار، با تایید کشته شدن سه قوماندان طالبان و تلفات سنگین به این گروه، گفت که در جریان حمله به محلات مسکونی خسارت وارد شده است.

موصوف افزود که ممکن برای افراد ملکی نیز آسیب رسیده باشد.

همچنان این ریاست ميگويد که در یک حمله دیگر در منطقه «توقوز دره» ولسوالی اندخوی این ولایت، قرارگاه قاری تاج الدین مشهور به «داعی» منهدم و داملا ذاکر معاون داعی با ١٣ تن دیگر کشته شده اند.

منبع خاطر نشان ميکند که در حملات ولسوالی های المار و اندخوی این ولایت، ۲۰ مخالف مسلح زخمی شده اند.

محمد شعیب باشنده قریه «توقوز دره» ولسوالی اندخوی گفت که طالبان، شب گذشته در یک مهمانخانه در این ساحه تجمع کرده بودند که مورد حمله قرار گرفتند.

موصوف با بیان اینکه در مورد آماردقیق کشته شده گان این رویداد چیزی نمی داند؛ افزود که در این حمله، سه فرد ملکی نیز کشته شده اند.

با این حال، دفتر مطبوعاتی ریاست امنیت ملی، کشته شدن افراد ملکی را تایید می کند؛ اما جزئیات نمی دهد.

طالبان، حمله بر مواضع این گروه را تایید کرده؛ اما از شریک ساختن میزان تلفات بر افراد این گروه خودداری نموده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement