خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تا چهارماه آینده بیش از ۱۲ میلیون جلد کتاب صنوف ابتدائیه چاپ خواهد شد

تا چهارماه آینده بیش از ۱۲ میلیون جلد کتاب صنوف ابتدائیه چاپ خواهد شد

Jan 08, 2019 - 17:04

کابل (پژواک، ۱۸جدی ۹۷): وزارت معارف، امروز به ارزش بیش از ۳۸۲ میلیون افغانی، در مورد چاپ و توزیع ۱۲.۲ میلیون جلد کتاب صنوف ابتدایی، قراردادى را با یک مطبعه داخلی امضا کرد.

این قرارداد، امروز میان داکترمحمد میرویس بلخی سرپرست وزارت معارف؛ و شیرباز کمین زاده رییس شرکت طباعتی بهیر، به امضا رسید.

بلخی گفت که کتب متذکره، در خلال چهار ماه طبع و در مکاتب توزیع خواهد شد.

نامبرده افزود که شرکت متذکره، قرارداد چاپ و توزیع کتاب های متذکره را، از طریق رقابت آزاد حصول کرده است.

سرپرست وزیر گفت که مسئولیت توزیع کتب را از این جهت به دوش شرکت متذکره واگذار نموده تا کتاب ها به موقع معین دراختیار شاگردان قرارگیرند.

حاجی شیرباز کمین زاده رییس شرکت بهیراذعان کرد، که تعهد دارد تا کتب صنف اول الی ششم را با موقع معین با کیفیت عالی طبع و سپس دراختیار مکاتب قرار دهد.

داکترمیرویس بلخی گفت که برای پنج سال آینده، از اداره انکشافی بین المللی امریکا (USAIDinfo-icon ) ۷۵ میلیون دالر کمک را به دست آورده است.

نامبرده تصریح کرد که مبلغ کمک شده متذکره، صرف در چاپ و توزیع کتب به مصرف خواهد رسید و با این پول، قرارداد چاپ ۳۷ میلیون کتاب دیگر،  به زودی عقد خواهد شد که نیازمندی در این عرصه را مرفوع خواهد کرد.

به اساس معلومات وزارت معارف، این وزارت از سال ۱۳۸۳ تاکنون، حدود ۲۲۹ میلیون جلد کتاب را طبع نموده؛ اما باز هم دراین عرصه با مشکلات جدی مواجه اند؛ زیرا رقم دانش آموزان مکاتب روز تا روز افزایش می یابد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement