خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

عوايد سال مالى شاروالى کابل نسبت به سال قبل افزايش داشته است

عوايد سال مالى شاروالى کابل نسبت به سال قبل افزايش داشته است

Jan 08, 2019 - 16:12

کابل (پژواک، ۱۸جدی ۹۷): عواید سال مالى گذشته شاروالى کابل، با ١٨ درصد افزايش نسبت به سال پار، در حالى به بيش از چهار ميليارد افغانى رسيده که با جمع آورى تمام عوايد، اين رقم به بيش از هشت ميليارد افغانى رسيده مى تواند.

سیدعمردانش رییس عواید شاروالى کابل، امروز در مصاحبه اختصاصی با آژانس خبری پژواک گفت که این اداره، در سال مالی ۱۳۹۶ سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون افغانی درآمد داشت؛ اما امسال به بیش از چهار میلیارد افغانی رسیده است.

سال مالی افغانستان در اول جدى آغاز مى شود. 

وی نظارت جدی بر کارکرد بخش های عایداتی، مبارزه با فساد اداری، جمع آوری قروض شاروالی در همکارى با نهادهای امنیتی، استفاده در برخى موارد از تکنالوژی جدید در جمع آوری عواید و گماشتن افراد مسلکی در این اداره را از دلايل افزايش عوايد خواند.

به گفته وی، بخش عمده عواید این اداره، از محصول خدمات شهری (صفایی) به دست می آید.

او افزود که کار ثبت کمپيوترى منازل رهايشى، تجارتى و غيره که بايد محصول خدمات شهرى را پرداخت کنند، در ١٧ ناحيه شهر تکميل و شده و اين روند که بر افزايش عوايد اثر مى داشته باشد، ادامه دارد. 

وی تصریح کرد که با تکمیل شدن این سیستم، عواید این اداره دو برابر افزایش خواهد یافت.

موصوف، محصول صفایی ملکیت های رهایشی، تجارتی و ادارات دولتی، کرایه ملکیت های شاروالى، محصول جواز صنفی، محصول تکس لوايح، فیس انجنیری و محصول دروازه هاى شهر کابل را، از جمله ٢٨ منبع عايداتى اين اداره خواند.

دانش گفت که شاروالی، عواید خود را بر اساس یک پلان در بخش هاى زیربنايى شهر، ساخت و ساز جاده ها و غيره، تنظیف و خدمات شهری به مصرف می رساند.

رییس عواید شاروالی کابل، عدم پرداخت محصول خدمات شهرى از سوى برخى اداره هاى دولتى و غيردولتى را به عنوان يک مشکل ياد کرد.

وى گفت که اداره هاى غيردولتى، در کُل ٧٥٠ ميليون افغانى از شاروالى قرضدار مى باشند.

او از اين جمله نام گلبهار سنتر، شرکت ساختمانی اونکس، لیگو گلوبل و مالکين جایدادهای شیرپور را گرفت. 

دانش همچنان گفت که ادارات دولتی نیز ۹۰۰ میلیون افغانی بابت محصول خدمات شهری، از این اداره مقروض بودند؛ اما هشتاد درصد آن را در سال گذشته مالى پرداخت نموده و تعهد کرده اند که متباقى را  امسال مى پردازند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement