خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نامزدان معترض دروازه های کمیسیون های انتخاباتی را در کندز مسدود نمودند

اجتماع

ارشيف

نامزدان معترض دروازه های کمیسیون های انتخاباتی را در کندز مسدود نمودند

Jan 08, 2019 - 17:40

شهرکندز (پژواک، ۱۸جدی ۹۷): نامزدان معترض در کندز، دروازه های کمیسیون های انتخاباتی را بستند و به مسئولین ذیربط دو روز مهلت دادند تا مشکلات آنها را حل کنند.

نامزدان معترض ذکور، دروازه کمیسیون انتخابات و نامزدان معترض نسوان، دروازه کمیسیون شکایت های انتخاباتی را مسدود نمودند.

عبدالغفورهوتک نماینده نامزدان معترض، به تاریخ ۱۸جدی به آژانس خبری پژواک گفت که آنان، امروز دروازه کمیسیون انتخابات را مسدود نموده و در برابر آن، خیمه را بر افراشتند.

نامبرده افزود: "تعهد سپرده بودند که همه آرا  دوباره حساب می شود و آرای سیاه از سفید مجزا خواهد شد؛ اما این کار صورت نگرفت؛ فلهذا درب کمیسیون انتخابات را مسدود کردیم."

همچنان مرضیه رستمی، به نمایندگی از نامزدان معترض اناث، به پژواک گفت که آنها درب کمیسیون شکایات انتخاباتی را بسته کرده اند.

موصوف گفت: "در نتایج ابتدایی، برخی نامزدان کامیاب اعلان شده اند، که هیچگاه کندز را ندیده بودند و در سراسر کندز، حتی ده تن با آنها معرفت ندارند."

رستمی افزود، نامزدان متذکره، صرف با انجام تقلب و کاربرد پول، کامیاب اعلان شده اند، که آنها مخالفت شدید با همچو افراد دارند.

کاندیدان معترض متذکره اذعان کردند درصورتیکه مسئولین مربوط، این مشکل را در دو روز حل نسازند، مظاهرات گسترده را راه اندازی نموده و شاهراه  ها را مسدود خواهند کرد.

مسئولین کمیسیون انتخابات در کندز، از ابراز نظر دراین عرصه اجتناب ورزیدند.

اما عصمت الله مرادی والی کندز، به پژواک گفت که آنها با کاندیدان معترض گفتگو نموده، پیشنهادات آنها را با مسئولین ذیربط در میان گذاشته است.

مرادی افزود: "مشکلات را ارجاع نموده ایم، کمیسیون ها در پیشبرد امور شان مخیراند؛ اقدام بعدی مربوط آنها است."

نامزدان معترض کندز، پیش از این هم سه بار دروازه کمیسیون انتخابات و دو بار دروازه کمیسیون شکایت های انتخاباتی را مسدود نموده بودند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement