خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"اگر به خواسته هاى ما رسیدگی نشود، اعتراضات خود را ادامه خواهیم داد"

"اگر به خواسته هاى ما رسیدگی نشود، اعتراضات خود را ادامه خواهیم داد"

Jan 09, 2019 - 15:47

کابل (پژواک،١٩جدى٩٧): ده ها تن از متضررين حادثۀ آتشسوزى"کابل ټاور" در مربوطات حوزه نهم امنيتى شهرکابل، طى گردهمايى اعتراضى خواستار مسدود شدن تانک تيل "احمديار" و دادن سرپناه مؤقت به خانواده های متضرر اين حادثه شدند.

 هفته قبل در اثر آتشسوزى ساختمان رهایشی(کابل تاور) در ساحۀ حوزه نهم امنيتى شهرکابل، ٣ تن کشته و ٤٢ تن دیگر زخم برداشته اند.

بيش از٥٠ تن که درآتشسوزی هفته گذشته منازل و دکان های شان در ساختمان رهایشی (کابل تاور) حریق گردیده، امروز با گردهمایی اعتراضی در چهاراهی عبدالحق شهرکابل، سرک عمومى را براى چند ساعت به روی ترافیک بستند.

نقیب الله يکى ازاين معترضين که در حادثه آتشسوزى خانه اش حريق گرديده، به آژانس خبری پژواک گفت که آتشسوزی به دلیل بی توجهی کارکنان تانک تیل احمدیار صورت گرفته است.

وی افزود که باید تانک تیل احمدیار مسدود شود و کسانی که خانه ها و دکان های شان در این حادثه از بین رفته است، براى شان جبران خساره صورت گيرد.

محمد فضل معترض ديگرکه در کابل تاور زندگى ميکند و دراين حادثه تمام اموال منزلش حریق گردیده به پژواک گفت: "در این حادثه تمام اموال منزلم ازبين رفته، فعلا در یکی از مساجد مکروریان با فامیلم زندگی می کنم، دولت باید ما را همکاری مالی کنند."

وی افزود: "اگر به خواسته هاى ما رسیدگی نگردد، اعتراضات خود را ادامه خواهیم داد."

معترضين دراين گردهمايى، ازحکومت خواستند تا به مشکل آنها رسيدگى گردد و درقدم نخست خانواده هاى متضرر اين حادثه را که جاى بود وباش ندارند، موقتا ساختمان مربوط به احمد يار را که درنزديکى اين محل، واقع بوده در اختيار آنها قراربدهند.

متضررين حادثه آتشسوزى هفته قبل، درحالى دست به اعتراض زده وخواستارکمک عاجل ازسوى حکومت شدند که وزارت داخله درپى اين حادثه اعلام کرد که هياتى براى بررسى چگونگى وقوع اين حادثه توظيف گرديده تا علت آتشسوزى را مشخص سازند؛ اما با گذشت يک هفته ازاين رويداد، تاکنون نتيجه اين بررسى ها مشخص نشده است.

ازسويى هم مالک ساختمان رهايشى کابل تاور و شمارى ازشاهدان عينى و باشنده هاى اين ساختمان در صحبت با پژواک گفته اند که آتشسوزى، نخست درتانک تيل احمد يار رخ داد وبعدا به ساختمان کابل تاور سرايت کرد؛ اما مسئولان تانک تيل احمد يار، اين گفته ها را کاملا رد کرده اند .

حاجی زیرک وکیل "کابل تاور"،  پس ازاين رويداد به پژواک گفته بود که آتشسوزی به دنبال تخلیه گاز از سوی تانک تیل "احمد یار" به وقوع پیوسته است.

وی گفت: "در نخست این رویداد به هوتل برگ که در منزل اول مارکیت قرار دارد، اتفاق افتاد و بعدا به تمام تعمیر سرایت کرد.

به گفته موصوف در این رویداد، ٩٠ درصد مارکیت کابل تاور حریق شده و حدود ٢٠ میلیون دالر امریکایی خساره به جا گذاشته است.

اما یک تن که خود را مالک تانک تیل معرفی کرده،  در صحبت با رسانه ها گفته است: «اگر آتشسوزی از تانک آغاز می شد، حتما تمام تانک تیل حریق و موتر گاز که در محوطه تانک قرار داشت آتش مى گرفت، آتشسوزی از هوتل برگ شروع شد.»

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement