خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

بانوان ورزشکار ناشنوا در جوزجان، آرزوی کسب مدال قهرمانی را دارند

بانوان ورزشکار ناشنوا در جوزجان، آرزوی کسب مدال قهرمانی را دارند

Jan 09, 2019 - 16:52

شبرغان(پژواک، ۱۹جدی۹۷): دختران ورزشکار ناشنوا در ولایت جوزجان می گویند که آرزو دارند تا از طریق ورزش فوتبال، برای افغانستان مدال های قهرمانی کسب کنند.

فاطمه ۲۰ ساله ورزشکار فوتبال در جوزجان، به آژانس خبری پژواک گفت که از مدت دو سال به این سو، مصروف ورزش فوتبال است.

وی ضمن پاسخ به اين سوال که چگونه به ورزش رو آورده است؟ افزود: «من و خواهرم به کمک کمیته سویدن به ورزش فوتبال روی آوردیم و با انجام ورزش، احساس تندرستی می کنم و می خواهم از طریق این ورزش، مدال های قهرمانی برای کشورم کمایی کنم.»

ناصر کمال مسئول بخش ادغام اجتماعی برنامه معلولیت کمیته سویدن در شمال کشور گفت که ۱۳ تن از دختران ناشنوا، در ولایت جوزجان مصروف ورزش می باشند.

وی افزود که این دختران از دو سال به این سو، در هفته دو روز به طور منظم تمرین می کنند.

زولیا صمیمی مسئول فدراسیون فوتبال دختران و آموزگار دختران ناشنوا به آژانس خبری پژواک گفت: «ابتدا در زمان تمرینات در استدیوم مشکلاتی داشتیم؛ اما بعداً این مشکلات حل شد و در هفته دو روز تمرین فوتبال می کنیم.»

وی افزود که در حال حاضر، حدود هشتاد تن از دختران در بخش های فوتبال، باسکتبال، بایسکل رانی و پینگ پانگ مصروف پیشبرد امور ورزشی اند که از این جمع سیزده تن آنان ناشنوا اند.

سمیرا ملکیار یک تن از مسئولین دفتر کمیته سویدن در ولایت جوزجان گفت که سیزده تن از دختران ناشنوايی که در شهر شبرغان فوتبال می کنند، در سطح کشور نخستین گروپ دختران معلول اند که به فوتبال رو آورده اند.

وی گفت: «ما می خواهیم تا این ها به پیمانه اى رشد کنند که دیگران از آن ها بیاموزند و خانواده ها تشویق شوند و راهی را برای دختران جوان جهت رو آوردن به ورزش باز کنند.»

او افزود که ابتدا دختران ناشنوايی که به فوتبال رو آورده اند، تعداد شان به شش تن می رسید؛ اما بعداً دختران دیگر نیز در جمع آن ها افزوده شد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement