خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در چهار ولايت به هزينۀ دو ميليارد افغانى ٦٢ کيلومتر سرک ساخته مى شود

در چهار ولايت به هزينۀ دو ميليارد افغانى ٦٢ کيلومتر سرک ساخته مى شود

Jan 09, 2019 - 15:39

کابل(پژواک، ۱۹جدی ۹۷): وزارت فوايدعامه، قراردادهای ساخت بيش از ۶۲ کيلومتر سرک در چهار ولايت به هزينۀ بيش از دو ميليارد افغانى را، با شرکت هاى ساختمانى امضا کرد.

قراردادهاى اين پروژه ها، امروز ميان يما یارى سرپرست وزارت فوايدعامه و نماينده گان چهار شرکت خصوصى، امروز در کابل امضا شد.

سرپرست وزارت فوايدعامه گفت که ٢٥ کيلومتر اين سرک در پروان، ١٥ کيلومتر در هلمند، بيش از ١٢ کيلومتر در ننگرهار و بيش از ٩ کيلومتر در خوست ساخته مى شود.

او افزود که ٢٥ کيلومتر سرک لين دوم کابل – پروان، از سه راهی بگرام تا جبل سراج، از سوى شرکت ساختمانى هريرود به هزينۀ ١.٥ ميليارد افغانى، احداث پانزده کيلومتر سرک گرشک – نوزاد در هلمند به هزينۀ ٢٤١.٦ ميليون افغانى از سوى شرکت بلال تواب، اعمار حدود ١٢ کيلومتر سرک هجرت کلى تا شهر جلال آباد به هزينه ١٨٥.٥ ميليون افغانى از سوى شرکت بارک درانى، و ساخت بيش از ٩ کيلومتر سرک دوى ميندى منگل تا قلندر ولايت خوست به هزينۀ ١٤٦.٧ ميليون افغانى از سوى شرکت هاى ساختمانى همکار و غضنفر، در کل از يک تا دو سال ساخته مى شود.  

ساخت پل و پلچک ها نيز شامل اين جاده ها مى شود.

به گفته يما يارى، پروژه های ياد شده، از سوی بانک جهانی و دولت افغانستان تمويل مى شوند.

وی علاوه کرد که با تکميل اين پروژه ها، سهولت های فراوان ترانسپورتی، اقتصادی، صحی، اجتماعی و غيره، برای تاجران و مردم عام فراهم مى شود.

سرپرست فواید عامه، از شرکت های مجری این پروژه ها خواست تا کیفیت کار را به طور جدی در نظر داشته باشند.

فضل الدین عیار والی پروان، که در اين مراسم حضور داشت، از امضاى قرارداد اين پروژه ها ابراز خرسندى نموده گفت: "ما وعدۀ هر نوع همکاری را در راستای عملی شدن چنين پروژه ها با دولت و شرکت های خصوصی مي دهيم." 

او گفت که با تطبیق سرک لین دوم کابل- پروان، مشکلات ازدحام و حادثات ترافیکی کاهش خواهد یافت و سهولت بیشتر برای شهروندان مساعد خواهد شد.

نمايندگان شرکت هاى ساختمانى، تعهد کردند که پروژه هاى يادشده را در وقت معين، با کيفيت بالا عملى خواهند کرد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement