خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزارت داخله فهرست ١٦ تنِ متهم به جرايم مختلف را منتشر کرد

وزارت داخله فهرست ١٦ تنِ متهم به جرايم مختلف را منتشر کرد

Jan 09, 2019 - 15:56

کابل (پژواک،۱۹جدی ۹۷): وزارت داخله، فهرست ١٦ تن به شمول یک نامزد ولسی جرگه و برادران دو عضو اين جرگه را که متهم به غصب زمین، داشتن افراد مسلح غیرمسئول، حمایت از مجرمین و غیره شده اند، منتشر کرد.   

این درحالی است که سه روز قبل نیز وزارت امور داخله، فهرست ۲۲۲ نفری را که متهم به جرایم مختلف سازمان یافته در کابل بودند منتشر ساخته است.

وزارت امور داخله با نشر فهرست جدید، از افراد شامل فهرست خواسته است تا هر چه عاجل برای تصفیه حساب، به قوماندانی امنیه کابل و یا ریاست مبارزه با جرایم جنایی مراجعه کنند.

به اساس معلومات اين وزارت، افراد شامل فهرست جديد، ۳۷۷ میل سلاح غيرقانونى دارند.  

در فهرست آمده است که حاجی نوروز با داشتن ۱۵ میل سلاح متهم به غصب زمین و زورگویی، رحیم الدین باداشتن ٢٠ میل سلاح متهم به بی اعتنایی در برابر قانون، زورگويى و استفاده جویی، ملا برادر[برادر ملا تره خيل عضو ولسى جرگه] با داشتن ۱۵ میل سلاح، متهم به بی اعتنایی در برابر قانون، زورگويى، استفاده جویی، اخاذی از ریگریشن ها، معادن و دست فروشان، حاجی میرزا صافی [نامزد ولسى جرگه] با داشتن هشت میل سلاح، متهم به بی اعتنایی در برابر قانون، زورگویی، استفاده جویی و اعمار بلندمنزل های غیر قانونی می باشد.

همچنان در اطلاعیه اين وزارت نگاشته شده است که کریم قره باغ با داشتن ۸۰ میل سلاح، متهم به بی اعتنایی در برابر قانون، زورگویی وحمایت از مجرمین در قره باغ کابل، خواجه حمید نظامی با داشتن ۱۵ میل سلاح، حمایت از افراد مسلح غیرمسئول، استفاده جویی و دست داشتن در ساخت و ساز بلند منزل های خودسر، رحیم الدین سپین غر با داشتن ۱۲ میل سلاح متهم بی اعتنایی در برابر قانون، زورگويى و استفاده جویی می باشد.

منبع نوشته است که نوررحمان مشهور به ملا جاوید با داشتن ۳۰ میل سلاح، متهم به زورگویی و حمایت از مجرمین، همایون برادر هارون گرگ با داشتن ده میل سلاح متهم به زورگویی و حمایت از مجرمین، جاوید عرب با داشتن ۱۵ میل سلاح متهم به قاچاق مواد مخدر، زورگویی و حمایت از مجرمین، خواجه امید نظامی متهم به داشتن ۱۵ میل سلاح، حمایت از فراد مسلح غیرمسئول و استفاده جویی می باشند.

منبع نوشته است که عبدالحمید خراسانی با داشتن ده میل سلاح متهم به زورگویی و آشوب گری، نجیب الله اسلام یار با داشتن ۱۰۰ میل سلاح متهم به بی اعتنایی در برابر قانون، زورگویی و استفاده جویی، داوود ځاځی با داشتن ۱۵ میل سلاح متهم بی اعتنایی در مقابل قانون، زورگویی، غصب زمین و استفاده جویی؛ حاجی سالم با داشتن ۱۲ میل سلاح متهم به بی اعتنایی در مقابل قانون، استفاده جویی و غصب زمین مى باشند.

همچنان منبع نگاشته است که حاجی جنت گل [ برادر الله گل مجاهد عضو ولسى جرگۀ] رییس داش های خشت پزی باداشتن ۲۰ میل سلاح متهم به بی اعتنایی در مقابل قانون، جمع آوری پول غیرقانونی از داش های خشت پزی، زورگویی و استفاده جویی متهم مى باشد.  

این درحالی است که دیروز نیروهای امنیتی، برای بازداشت عبدالحمید خراسانی رییس نهضت اسلامی مقاومت که نامش در این فهرست وجود دارد، برای چند ساعت دفتر این نهضت را تحت محاصره قرار داده بودند؛ اما موفق به بازداشت خراسانی نشدند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement